Як підготувати виноград до зими: прості правила, які допоможуть рослинам пережити холоди

Як підготувати виноград до зими: прості правила, які допоможуть рослинам пережити холоди


Після того, як ви зберете врожай винограду, а з його лози впаде останнє листя, – можна починати робити обрізку. Сік у лозах припиняє свій рух повністю саме після опадання всього листя в осінній період. У цей час можна починати обрізати зайві пагони, залишаючи тільки гілки, які точно принесуть плоди в наступному році. Не забудьте обрізати ушкоджені гілки, які захворіли, зламалися, висохли або просто досить старі. Якщо ви плануєте провести осінню обробку винограду, захистивши його в такий спосіб від хвороб та шкідників, то робити це потрібно тільки після попередньої обрізки лози.
Обробка від шкідників
Обприскування винограду перед укриттям на зиму проводять для того, щоб лози позбулися шкідників, захворювань, які «чіпляються» до куща восени, коли він найбільш підданий зовнішньому впливу. Досвідчені виноградарі рекомендують проводити таке обприскування винограднику в профілактичних цілях, щоб не допустити шкідливого впливу на рослину.
Можна обробити виноградник хімічними засобами, які не будуть йому шкодити, але обприскувати треба ретельно кожен кущ. Для цього можна використовувати: мідний купорос, гашене вапно, бордоську рідину.
Мідний купорос і вапно захистять від хвороб
Обробка винограду восени перед укриттям на зиму мідним купоросом повинна проводитися в такий спосіб. Безпосередньо перед обробкою розведіть з водою пів склянки засобу (або 100 г) у ємності 10 л. Добре розмішайте гранули мідного купоросу до повного розчинення у воді. Витрачайте засіб по 2 л на кущ.
Досвідчені агрономи-виноградарі рекомендують обприскувати лозу саме однопроцентним розчином бордоської рідини, оскільки більша концентрація може запросто спалити лозу. Щоб приготувати необхідну суміш візьміть пів склянки мідного купоросу й трохи більше половини склянки гашеного вапна, розведіть все у відрі води. Після цього можна приступати до обробки.
Дуже старим і діючим способом захистити виноград є гашене вапно. Для початку приготуйте розчин з негашеного вапна, погасіть вапно у воді (у консистенції 2 л води до 1 кг вапна), потім залийте 10 л води й змішайте розчин. Малярською щіткою або віником нанесіть розчин на кожен кущ і гілку винограду. Такий простий розчин надійно захистить рослину від цвілі й грибка до самої весни, навіть у випадку підвищення температури.
Щоб уберегти рослини від виникнення епідемії мілдью й одіума — обприскуйте виноградник такими засобами: «Фольпан», «Ридоміл», «Ефаль», «Картоцид».
Для профілактики спробуйте лушпиння цибулі і йод
Також дачники, що не довіряють хімічним добривам, проводять обробку винограднику народними засобами. Народні засоби, які допоможуть уберегти виноград від шкідників і грибка восени, були вироблені давно. Якщо ви прагнете вберегти рослину від борошнистої роси – візьміть свіжоскошену траву, покладіть її в купу і чекайте, поки в середині купи трави не виникне цвіль сірого кольору. Траву після того покладіть в відро з водою, помішайте й відцідіть. Потім обприскайте отриманою рідиною лозу.
За допомогою розчину 5% йоду в літрі води можна вберегти лозу від сірої гнилизни, але процедуру потрібно провести двічі.
Найдоступніший народний засіб захисту від оїдіуму – розчин настояного лушпиння цибулі. Щоб приготувати цей чудодійний засіб, залийте половину відра лушпиння водою, прокип’ятіть 20 хвилин і дайте настоятися добу. Після чого додайте в розчин 10-літрового обсягу 20 г меду, процідіть і обробіть ним лозу.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *