Жителька Борщівського району отруїлась чадним газом

Жителька Борщівського району отруїлась чадним газом

До реанімаційного відділення Борщівської центральної районної клінічної лікарні з діагнозом «отруєння чадним газом» шпиталізовано місцеву жительку. Про це повідомили у прес-службі ДСНС України в Тернопільській області.

Ймовірна причина отруєння – несправність системи витяжної вентиляції.

У зв’язку з цим рятувальники звертаються до мешканців області з проханням бути уважними під час користування газовими приладами та пічним опаленням.

Чадний газ (CO) – дуже небезпечний, оскільки він безбарвний і без запаху. Отруєння може настати непомітно. За високої температури чадний газ згорає у кисні синім полум’ям. Із повітрям може утворювати вибухові суміші. Утворюється внаслідок неповного згорання пального в автомобільних двигунах чи опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива.

Найбільша небезпека отруїтися чадним газом існує у помешканнях, що опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. На присутність чадного газу може вказувати наявність кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників в приміщеннях.

Чадний газ, потрапляючи дихальними шляхами до крові, витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *