Час вишневих пирогів: готуємо особливі літні десерти

Час вишневих пирогів: готуємо особливі літні десерти


Вишні особливі ягоди для української душі. А скільки поезій їм присвячено! І вишневому садочку, і самим ягідкам, вони навіть стали символом нев’янучої дівочої вроди. За що ж так палко українці люблять вишні? За їхній тонкий смак і аромат, які ні з чим не сплутати, за характерну кислинку, яка особливо пасує до солодкої випічки і десертів. Поки сезон вишень ще триває, обирайте рецепт і насолоджуйтесь смаком літа разом з «Нашим ДНЕМ».

Напудрена вишня

Потрібно: 4 яйця, 3 ст. л. цукру, 4 ст. л. борошна, 1 ч. л. розпушувача,
дрібка солі, 1 пачечка ванільного цукру (за бажанням), вишні, цукрова пудра.
Приготування: яйця збити міксером разом із цукром до збільшення маси удвічі. Додати борошно, сіль, ваніль та розпушувач. Обережно змішати, аби не було борошняних бульбашок (усе як на бісквіт). Вилити у форму застелену пергаментним папером (змащувати маслом не потрібно). Зверху тіста викласти вишні без кісточок. Відправити в духовку (розігріту до 180 градусів) на 15-20 хвилин (тут усе залежить від вашої духовки та від діаметра форми, але чим тонший шар тіста, тим швидше все випечеться). Готовність найкраще перевіряти сірником або шпажкою. Поверхня пирога має бути зарум’янена. Ще гарячий пиріг, вийнятий із духової шафи, посипаємо пудрою й чекаємо поки прохолоне. Пиріг готується дуже швидко, з мінімальною кількістю інгредієнтів, які завжди є під рукою. Вишні можна замінити персиками чи полуницею. 

Пиріг із вишнями

Потрібно: 200 г борошна, 120 г цукру, 180 г вершкового масла, 4 яйця, 1 ч. л. розпушувача для тіста, дрібка солі, вишні (близько 300 г).
Приготування: м’яке масло (можна підігріти в мікрохвильовці) збити з цукром, у процесі збивання додаємо яйця. Опісля додаємо просіяне борошно, дрібку солі та розпушувач. Усе перемішуємо до однорідності. Переміщуємо тісто в форму, встелену папером для випікання. Додаємо вишні. Випікати 30-40 хвилин при температурі 170-180 градусів. Пиріг виходить смачний та соковитий, але на відміну від попереднього, доволі калорійний за рахунок великої кількості масла. 

Вишні в хмарах 


Потрібно: 6 яєць, 4 ст. л. цукру, 5 ст. л. борошна, дрібка солі, 1 ч. л. розпушувача, 1 пачка ванільного цукру, вишні.
Приготування: три яйця збиваємо міксером із цукром та сіллю до об’ємної однорідної маси, додаємо борошно та розпушувач — знову збиваємо. Додаємо до тіста вишні без кісточок і перемішуємо. Переносимо це все у, встелену папером для випікання, форму. Кладемо форму до розігрітої (180 градусів) духовки спершу на 10-15 хвилин. За ці десять хвилин нам потрібно зробити «хмари». Розділяємо жовтки від білків трьох яєць. До білків додаємо ванільний цукор і збиваємо міксером, щоб утворилася об’ємна пухка піна (жовтки прибережіть для інших страв, оскільки тут вони вже не знадобляться). Виймаємо з духовки пиріг і обережно змащуємо його білковою масою. Знову повертаємо випікатися, зменшивши температуру до 160 градусів ще на 7-10 хвилин. Слідкуйте, аби білок не підгорів — він повинен трішечки зарум’янитись (час та температура при випіканні може несуттєво відрізнятися залежно від вашої духової шафи). 

Клафуті з вишнями від Євгена Клопотенка

Потрібно: борошно (і додатково для посипання форми) – 200 г, яйце – 4 шт., цукор – 200 г, молоко – 400 мл, вишня – 500−600 г, лимон (цедра) – 1 ст. л., бадьян – 1 шт., вершкове масло (для змащування форми) – 20 г, цукор ванільний (або ваніль в стручку) – 10 г.
Приготування: вишні помийте, видаліть кісточки і складіть в окрему миску. Розігрійте духовку в стандартному режимі (без конвекції) до температури 180 градусів. Добре перемішайте яйця і цукор за допомогою вінчика, але не збивайте суміш в дуже пишну піну. Додайте ванільний цукор. Тепер додайте попередньо просіяне борошно. Збийте вінчиком до отримання однорідної консистенції. Суміш повинна нагадувати густу сметану. Невеликою цівкою додайте в суміш молоко, продовжуючи постійно її перемішувати. Тепер вона повинна нагадувати дуже рідку сметану. Натріть лимонну цедру на дрібній тертці в миску з вишнями. Форму для випічки змастіть вершковим маслом. У змащену форму додайте столову ложку борошна і зробіть так звану «французьку сорочку». Для цього рівномірно розподіліть борошно у формі, перевертаючи її в різні боки. На масло повинен налипнути тонкий шар борошна. Борошно, що залишилося, висипте з форми. Злийте зайвий сік з ємності з вишнею. Насипте у форму суміш з вишні та лимонної цедри і рівномірно розподіліть її по всьому діаметру форми. Залийте вишню тістом, так щоб воно рівномірно розподілилося формою. У середину пирога додайте зірочку бадьяна. Поставте пиріг в розігріту духовку на 40−50 хв. Щоб перевірити готовність пирога, проштрикніть його дерев’яною зубочисткою. Якщо тісто готове, воно не повинно до неї приставати. Готовий клафуті остудіть за кімнатної температури, посипте цукровою пудрою і подавайте. Пиріг можна зберігати в холодильнику, закривши харчовою плівкою, протягом двох днів.

Віденський вишневий пиріг

Потрібно: 400 г вишні, 200 г пшеничного борошна, 180 г вершкового масла, 3 яйця, 140 г цукрової пудри, 1 ч. л. розпушувача.
Приготування: розігрійте духовку до 180 градусів. Розтопіть масло. Збийте яйця з цукром. Додайте масло. Важливо: не припиняйте при цьому збивати яйця з цукром. Далі слід просіяти борошно, змішати з розпушувачем, додати до яєць. Все ретельно перемішати. Тісто викласти в форму. Зверху додати вишню. Поставте в духовку на 30-35 хв.

Печиво «Амаретто» з вишнею

Потрібно: 350 г мигдалю, 0,6 склянки цукру, ¼ ч.ложки солі, 2 яєчних білки, ¼ ч.ложки ванільного екстракту, ½ ч. ложки екстракту мигдалю, вишня.
Приготування: розігрійте духовку до 180 градусів. Змастіть маслом 2 дека та застеліть папером для випічки. Змішайте мигдаль та 0,3 склянки цукру. Добре подрібніть. Збийте міксером білки з сіллю в піну, поступово додавайте цукор, що залишився. Добре збийте і додайте мигдальну масу, ванільний і мигдальний екстракт. Зліпіть з тіста невеликі кульки та злегка приплюсніть їх. У центр кожного печива покладіть вишні. Випікайте 25 хвилин до золотистого кольору. Залиште охолоджуватися.

Брауні з вишнею та кремом

Потрібно: 120 г масла вершкового, 150 г цукру, 4 яйця, 150 г борошна, 3 ч. л. соди, 300 г сиру, 100 г шоколаду, 1 ч. л. ваніліну, 300 г вишні.
Приготування: збийте 2 яйця та цукор, додайте ванілін. Розтопіть шоколад, додайте його до маси з яєць, цукру та ваніліну, а потім поступово досипайте соду та борошно. Зробіть крем. Для цього треба змішати 2 яйця та сир. Викладіть шар вишні, після цього тіста, крему, ягід та знову тіста. Випікайте 45 хв.

Вишневий джем з фундуком та яблуком


Потрібно: свіжа вишня – 400 г, яблука – 200 г, цукор – 350 г, сік одного лимона, смажений фундук – 50 г.
Приготування: покладіть вишню (з кісточками або без – на свій смак) у каструлю та залийте водою. Води має бути близько 500 мл. Доведіть до кипіння, а потім варіть на середньому вогні, поки вишня не стане дуже м’якою, а вода майже не випарується. Почистьте та потріть яблука на тертці. Додайте яблуко до вишні та знову доведіть суміш до кипіння і варіть, поки рідина майже не зникне. Тоді додайте цукор, лимонний сік. Ретельно помішуючи, знову доведіть до кипіння і варіть близько 10 хв. Цукор має повністю розчинитися. Наприкінці додайте подрібнений смажений фундук. Залиште охолонути на кілька хвилин, а тоді розлийте в стерилізовані банки та герметично закрийте. Джем має настоятися хоча б день. Після відкриття його слід зберігати в холодильнику.

Вишнево-яблучний морс з імбиром

Потрібно: вишня – 300 г, яблуко – 3 шт., корінь імбиру – 5 см, цукор — за смаком.
Приготування: вишню помийте, яблука помийте й наріжте великими шматочками, імбир поріжте тонкими слайсами (можна не чистити). Викладіть всі інгредієнти в каструлю, залийте холодною водою, доведіть до кипіння, зменшіть вогонь до мінімуму і варіть протягом 5 хвилин.

Пляцок «Вишнева поезія»


Цей надзвичайно смачний пляцок готується без жодного грама борошна і є дуже простим у приготуванні.
Потрібно: для коржа: білки – 4 штуки, цукор – 100 г, кокосова стружка – 250 г, мак – 40 г. Для крему: молоко – 400 мл, пудинг ванільний – 1 упаковка, ванільний цукор – 2 ст. ложки, масло – 200 г, цукрова пудра – 3 ст. ложки. Для желейного шару: вишня – 400 г, вишневий сік – 500 мл, вода – 200 мл, вишневе желе – 2 упаковки. Для вершкового шару: вершки (від 30%) – 300 мл, желатин – 2 ч. л, вода – ¼ склянки, цукрова пудра – 1 ст.л.
Кокосовий корж: білки збиваємо до утворення стійкої, густої піни. По ложці вводимо цукор, добре збиваючи після кожної порції. Додаємо кокос та мак, акуратно вимішуємо лопаткою. Форму для випічки (25х25) застеляємо пергаментом, викладаємо обережно тісто, вирівнюємо. Випікаємо при температурі 180 градусів 25-30 хв.
Крем: у 150 мл молока розводимо пудинг, добре розмішуємо, щоб не було грудочок. Решту молока ставимо на вогонь, додаємо ванільний цукор та доводимо до кипіння. В кипляче молоко вливаємо розведений пудинг. Постійно помішуючи, варимо до загустіння. Накриваємо пудинг харчовою плівкою так, щоб вона торкалася усієї поверхні крему. Залишаємо охолоджуватися. Масло з пудрою збиваємо до утворення білої пухкої маси, в кілька частин додаємо охолоджений зварений крем, постійно збиваємо до утворення однорідної маси. Викладаємо крем на охолоджений кокосовий корж.
Желейний шар: вишню можна використовувати сиру або заморожену (попередньо розморозити і дати стекти, до соку, що виділився, додаємо вишневий сік так, щоб загальний об’єм був 500 мл). Вишню викладаємо в каструлю, додаємо воду, доводимо до кипіння, додаємо сік, знову доводимо до кипіння. Знімаємо з вогню додаємо желе, добре розмішуємо. Залишаємо до легкого загустіння. Коли желе почне густіти, перемішуємо його, та викладаємо зверху на крем, вирівнюємо. Ставимо в холодильник до повного загустіння.
Вершкова маса: Желатин розводимо у гарячій воді, залишаємо охолоджуватися. Добре охолоджені вершки збиваємо до пишної маси, під кінець збивання додаємо цукрову пудру. Тоненькою цівкою вливаємо в вершки желатин, не припиняючи збивати. Одразу перекладаємо вершки на вишневе желе. Ставимо пляцок в холодильник на кілька годин.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *