Чикаго – Місто вітрів, гангстерів, хмарочосів

Чикаго – Місто вітрів, гангстерів, хмарочосів

2612-2013-02

Колись тут росла дика цибуля порей – «shikaakwa». У французькому перекладі індіанська назва рослини звучить «шікаугва». Саме ця рослина «подарувала» майбутньому мегаполісу назву Чикаго (англійська вимова – Шикаґо).

За європейськими і українськими мірками, Чикаго досить молоде місто. Що таке 176 років, порівняно, скажімо, з Києвом, Львовом, Кременцем та іншими містами й містечками, ба, навіть, з нашими селами?! Проте мадам Історія забажала, аби Місто вітрів, мафії, гангстерів, джазу, хмарочосів стало одним із найбільших та найвідоміших на планеті. 

Місто вітрів… Звучить романтично. А пішла ця назва з легкої руки журналіста Чарльза Дана. Він назвав так Чикаго не тому, що тут дують вічні вітри. Хоча, дують доволі часто. Просто, між хмарочосами дуже добре відчувається рух повітря.

2612-2013-11

Легенда кримінального світу Аль Капоне також зробив чимало для популяризації Чикаго. У 1920-х роках місто отримало міжнародну «славу» у зв’язку із зростанням організованої злочинності на чолі з відомими гангстерами, серед яких і Аль Капоне. Тоді у Чикаго налічувалося понад тисячу банд. Нині ж ім’я «хрещеного батька» чиказької мафії використовують у комерційних цілях. Це – чудовий бізнес, який приносить неабиякий фінансовий зиск. Наприклад, туристи полюбляють тур місцями «бойової слави» Аль Капоне, який вважається однією з найпопулярніших місцевих розваг. А в сувенірних крамничках пропонують горнятка, листівки та інші речі з серії «аля-Аль Капоне».

2612-2013-12

Хмарочоси. Мені подобається, коли їх називають хмародерами. Бо вони, здається, й справді сягають небес. Для великих міст США височенні будівлі у ділових центрах – явище звичне. У наш час хмарочоси звели вже у багатьох країнах і на всіх континентах. Але вперше вони з’явилися саме у Сполучених Штатах і довгий час були специфічною ознакою, своєрідною візитівкою країни. Та, власне, й залишаються дотепер.

2612-2013-10

Перший хмарочос у світі був збудований у Чикаго у далекому 1885 році. І налічував аж… 10 поверхів. Через шість років тут звели 16-поверхівку під офісні приміщення. Ще одне дивовижжя на ті часи! А в 1973 році у Місті вітрів постав 110-поверховий хмародер «Willis Tower». Одна з найвищих будівель Штатів притягує туристів, наче магнітом. Тут, на 103-у поверсі, облаштували оглядовий майданчик, звідки можна побачити весь Чикаго і озеро Мічиган. А в ясний літній день – навіть сусідні території чотирьох штатів.

2612-2013-02

Уперше в житті піднімалась на таку висоту. До слова, тут працює 104 швидкісних ліфти. Враження неймовірне. Ліфт летить угору, аж у вухах закладає і перехоплює дух. На 103-у поверсі опиняємось менше, ніж за хвилину! Шалено б’ється серце від хвилювання. Хоча висоти не боюся, але коли глянула вниз із скляного балкончика, то мимоволі подумала: «Дякувати Богу, що нині нема сильного вітру». Конструкція дуже міцна й надійна. Але…

2612-2013-08

Хмарочоси-сусіди «Willis Tower» видаються маленькими. А й справді, що таке «якихось» кілька десятків поверхів порівняно із 103-м! Звідси видно облаштовані на дахах деяких хмародерів басейни, площадки зі справжньою травою, штучні міні-сади.

А яке гарне озеро-море Мічиган з висоти! І тіні височенних будівель, які «купаються» у воді! І саме місто, що простягається на 47 кілометрів уздовж озера!

2612-2013-07

Майже півтора мільйона туристів щороку піднімаються на «Willis Tower», аби побачити Чикаго і заодно відчути екстрим. Для мене ця «подорож» була цікавою і незабутньою пригодою.

А ще пощастило побачити восьмиметрову скульптуру найвідомішої блондинки у світі, актриси Мерилін Монро – «Мерилін назавжди». «Велика Мерилін» стояла на решітці чиказького метро. І щодня збирала чимало туристів. Згодом статуя королеви Голлівуду «переїхала» зі штату Іллійнос до Каліфорнії. Цікавий факт. Хью Хефнер розпочав у Чикаго видавати журнал «Playboy». Це був 1953 рік. Головною героїнею першого випуску улюбленого  чоловічого видання була Мерлін Монро.

2612-2013-01

…Незважаючи на височенні будівлі, значну кількість транспорту, людей, цей  мегаполіс, на відміну від деяких інших, не давить на мізки. Тут вільніше дихається і є відчуття простору. Завдяки архітектурі.

2612-2013-06

Про Чикаго можна розповідати багато. Тут, до речі, розташована одна з найдовших вулиць світу – Western. І на перетині вулиць Chicago Avenue та Division – з одного боку, й Western тв Damen – з іншого – розташоване Українське село (Ukrainian Village). Або – Українська околиця. Від центру Чикаго, по-тутешьому – даунтауна – до Українського села зовсім близько. Фактично, це також майже майже центр мегаполіса.

2612-2013-04

Буваючи в Чикаго, завжди навідуюся в Українське село. Приємно щемить на душі, коли чую на вулицях, у магазинах українську мову, бачу на поштових скриньках українські прізвища, а в храмах лунає спів рідною мовою…

2612-2013-09

Якось іншим разом пройдемося шматочком найдовшої вулиці світу, на якій живуть українці…

Ольга ЧОРНА.

Фото автора. 

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *