У «Медоборах» на Тернопільщині розквітли чарівні дзвіночки

У «Медоборах» на Тернопільщині розквітли чарівні дзвіночки

Дзвіночки – чарівні рослини, забарвлення квіток яких може бути блакитне, синє, фіолетове, біле і навіть рожеве. Назву ця квітка отримала завдяки формі схожій на справжнісінький дзвін. Квітка у вигляді дзвіночка у цієї рослини формується за рахунок того, що її пелюстки зростаються і утворюють характерну чашу. Вдень у гарну погоду квітка дивиться в небо, а в разі дощу або з настанням темряви нахиляться до землі, оскільки зрощені пелюстки не можуть закритися на ніч, як це відбувається в інших квітів.

Як повідомили у природному заповіднику «Медобори», дзвіночки відомі різноманітністю видів. На території України їх налічується більше двадцяти. А в природному заповіднику «Медобори», – дев’ять.

Ростуть дзвіночки, в основному, на луках, але люблять також селитися на лісових галявинах, їм доступні також степи, зустрічаються вони на пустельних і скельних ділянках.

Квіточки дзвіночки можна зустріти у багатьох казках, віршах.

«Ми дзвіночки, Лісові дзвіночки, Славим день. Ми співаєм, Дзвоном зустрічаєм: День!…» Пригадуєте уривок із поеми «Хор лісових дзвіночків» Павла Тичини?   

Фото Галини Баранчук.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *