Тисячі вірян минулих вихідних у Зарваниці просили у Господа миру та спокою для України. На всеукраїнську та молодіжну прощу до Марійського центру прибуло понад 120 тисяч християн.
Рекордна кількість прочан із різних куточків країни здолали сотні кілометрів пішки, аби поклонитися чудотворній іконі Богородиці та напитися святої води з цілющого джерела.
Цьогорічна проща була присвячена святкуванню 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в Україні. У ній взяли участь військовослужбовці, волонтери, родини бійців, які перебувають у зоні АТО та близькі загиблих.
У Зарваницю прибули понад сто парафіян з Одеси. За словами їх настоятеля отця Миколи Слободяна, чимало людей приїхали на Західну Україну із вдячності, адже знають, що багато хлопців звідси захищають нашу країну на Сході.
– Сьогодні тут ми відчуваємо, що Бог нас не залишає. Ми можемо молитися, вірити, а ще потрібно щоденно працювати над собою і робити свій вклад у розбудову нашої держави, – додав священик.
Тернополянка Віта разом з друзями прийшла на прощу пішки. Зізнається, для неї це вже добра традиція.
– Наша мандрівка тривала два дні, – розповідає дівчина. – У групі були і старенькі, і діти. Звичайно, було важко, адже на вулиці – сильна спека. Але наше щире бажання перемагало все.
Під час прощі у святому місці можна було зустріти людей різних національностей, віросповідання, віку. Кожен знаходить тут щось для себе та поринає в особливу атмосферу духовності, щирості та Божої благодаті. Завітали у Зарваницю і паломники зі Сходу.
– Ми приїхали сюди молитися за мир, за єдину Україну, щоб Господь наставив «ЛНР», «ДНР», Росію, щоб вони зрозуміли, що чинять неправильно, – каже Олександр Гордєєв з Мелітополя. – А ще найважливіше – за наших хлопців, аби вони поверталися додому живими.
Разом із друзями прочани проїхали сотні кілометрів, аби поклонитися святим місцям на Західній Україні і об’єднатися у спільній молитві.
– Між нами немає різниці, – додає Сашко. – Люди однаково переживають те, що відбувається зараз у нашій державі, і в Запоріжжі, і на Закарпатті. Інша справа – зона АТО. Я в березні був демобілізований, тож можу з власного досвіду сказати – там все по-іншому. Після війни багато невіруючих починають вірити в Бога, коли потрапляють під обстріли «Градів», моляться навіть атеїсти.
Донеччанин Сергій навчається у Київській семінарії. Востаннє був вдома ще взимку. Зараз не може потрапити, адже немає пропуску в зону АТО.
– Всі мої рідні там. Я дуже переживаю і щодня молюся за них, – розповідає брат Сергій. – У місті дуже неспокійно. Там є люди різних поглядів. У моїй сім’ї також. Щоб в Україні запанував мир, насамперед ми повинні віднайти його в кожному з нас. Потрібно спілкуватися, шукати порозуміння, щоб об’єднати країну, адже всюди є хороші люди.
У Богослужінні взяли участь Блаженніший Святослав та близько 300 священиків. На паломництво прибули духовні отці з Канади, США та Італії, які висловили слова підтримки і солідарності з українським народом.
На початку урочистої літургії військові випустили в небо білих голубів, які символізують мир в Україні.
Під час прощі освятили каплицю-пам’ятник св. Юрія Переможця на честь Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули під час АТО. У каплиці встановлено меморіальний знак з екраном, на якому в інтерактивному форматі під час набору літер відображаються прізвища, імена з невеличкою біографічною довідкою про загиблих Героїв. Загалом, тут буде інформація про більше, ніж 2,5 тисячі осіб.
Також голова Тернопільської ОДА Степан Барна вручив ордени “За мужність” III ступеня рідним бійців АТО з Тернопільщини, які загинули в боротьбі за Україну. Зокрема, посмертно нагороджено молодшого сержанта Дмитра Заплітного, солдатів Володимира Питака та Віктора Пунду, старшого сержанта Віталія Лотоцького.
Юля ТОМЧИШИН.