Нині тільки лінивий не говорить, що теплоцентралі ще дорогою до будинку «гублять» кілька десятків відсотків енергії. Саме тому на їхньому шляху навіть взимку з-під снігу визирає зелена трава, а на гарячих люках гріються бродячі Бровки і Жучки.
– Зараз в Україні і паралельно у Тернополі діють програми енергозбереження. Як на мене, утеплювати будинки й справді треба, але починати слід з облаштування у багатоповерхівках індивідуальних теплових пунктів, здатних не тільки вимірювати кількість тепла, яке надійшло від котельні, а й регулювати його подачу у будинок, особливо коли надворі плюсова температура. Як свідчать факти, встановлення ІТП разом з утепленням фасаду будинку, наприклад, у Черкасах, дозволяє економити приблизно до тридцяти відсотків теплоенергії та заощаджувати майже половину коштів людей, – зазначив кандидат на посаду тернопільського міського голови Михайло Ратушняк.
Він вважає, що нова міська влада зобов’язана на конкретних фактах і з конкретними цифрами переконати громадян у вагомих перевагах контролю за теплопостачанням та у рамках вже прийнятої Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду Тернополя компенсовувати мешканцям кожного багатоквартирного будинку, які вирішили встановити індивідуальні теплові пункти, 70 відсотків вартості робіт. Ще більш нагальною є потреба встановлення ІТП та здійснення термоізоляційного комплексу робіт у навчальних і дошкільних закладах – за кошти міського бюджету.