Шістдесят годин безперервного вишколу, боротьба та гартування духу чекає на молодь, яка бере участь у найбільшій терновій грі в Україні. Цьогоріч «Гурби Антонівці» відбуватимуться на Тернопільщині вже втринадцяте. Вишкіл зібрав учасників із різних регіонів України. Спробувати свої сили вирішили і білоруси.
На місці найбільшого бою українських повстанців та вояків НКВС вони будуть навчатися виживати, працювати в команді та перемагати.
Розпочинається гра близько обіду. Автобуси з учасниками приїздять в музейний комплекс «УПА-Південь». Хлопці та дівчата розкладають речі та розпочинають підготовку до відкриття змагань.
Цьогоріч у «Гурбах» бере участь близько чотирьохсот учасників. Охочих було значно більше, – розповідає співорганізаторка заходу Марія Шаплай.
Вперше приїхав на вишкіл 26-річний Володимир з білоруського міста Смаргонь.
– Мені дуже цікава ця гра, адже в Білорусії такі заходи не проводять з політичних мотивів, – зізнається гість. – Я вперше беру участь у схожому заході. Я приїхав набратися досвіду самоорганізації, взаємодії з молоддю. Нам цього дуже не вистачає.
Всіх учасників вишколу ділять на дві команди, так звані курені – «Вовки» та «Леви». Також є тридцять диверсантів. Перемогу здобуває той курінь, який зуміє отримати якнайбільше «життів суперників» – це пов`язки, які потрібно зняти з руки супротивника.
Привітав учасників змагань ветеран УПА ветеран УПА, який переїхав на Тернопільщину з Криму після окупації півострова, Володимир Чермошенцев. Він добре пам`ятає кривавий бій під Гурбами та сотні побратимів, яку тут загинули. Розпочали вишкіл молитвою, українським гімном та хвилиною мовчання. Адже цьогорічна гра присвячена пам`яті її учасника Володимира Гарматія – командира мінометного взводу, який воював у 72 бригаді та загинув, захищаючи Україну у зоні АТО на Луганщині.
Свою потрібність та ефективність «Гурби Антонівці» довели у найважчі для українців роки, запевняють організатори вишколу.
– Під час Революції Гідності, 14-ту сотню Самооборони Майдану «Вільні Люди» утворили саме випускники Гурбів, каже співорганізатор заходу Іван Ковалик. – Дуже багато учасників наших вишколів сьогодні воює на Сході. Це проект, який успішно загартовує молодь, пропагує патріотизм та об’єднує українців.
Патріотична гра триватиме три доби. Тож на учасників чекають насичені вихідні на Тернопільщині та справжні випробування сили і духу.