На тернопільський вишкіл «Гурби Антонівці» приїхала молодь зі Сходу та Білорусії (фоторепортаж)

Шістдесят годин безперервного вишколу, боротьба та гартування духу чекає на молодь, яка бере участь у найбільшій терновій грі в Україні. Цьогоріч «Гурби Антонівці» відбуватимуться на Тернопільщині вже втринадцяте. Вишкіл зібрав учасників із різних регіонів України. Спробувати свої сили вирішили і білоруси.

DSC_0787

На місці найбільшого бою українських повстанців та вояків НКВС вони будуть навчатися виживати, працювати в команді та перемагати.

Розпочинається гра близько обіду. Автобуси з учасниками приїздять в музейний комплекс «УПА-Південь». Хлопці та дівчата розкладають речі та розпочинають підготовку до відкриття змагань.

DSC_0995

Цьогоріч у «Гурбах» бере участь близько чотирьохсот учасників. Охочих було значно більше, – розповідає співорганізаторка заходу Марія Шаплай.

Вперше приїхав на вишкіл 26-річний Володимир з білоруського міста Смаргонь.

DSC_0792

– Мені дуже цікава ця гра, адже в Білорусії такі заходи не проводять з політичних мотивів, – зізнається гість. – Я вперше беру участь у схожому заході. Я приїхав набратися досвіду самоорганізації, взаємодії з молоддю. Нам цього дуже не вистачає.

DSC_0919

Всіх учасників вишколу ділять на дві команди, так звані курені – «Вовки» та «Леви». Також є тридцять диверсантів. Перемогу здобуває той курінь, який зуміє отримати якнайбільше «життів суперників» – це пов`язки, які потрібно зняти з руки супротивника.

DSC_0901

Привітав учасників змагань ветеран УПА ветеран УПА, який переїхав на Тернопільщину з Криму після окупації півострова, Володимир Чермошенцев. Він добре пам`ятає кривавий бій під Гурбами та сотні побратимів, яку тут загинули. Розпочали вишкіл молитвою, українським гімном та хвилиною мовчання. Адже цьогорічна гра присвячена пам`яті її учасника Володимира Гарматія – командира мінометного взводу, який воював у 72 бригаді та загинув, захищаючи Україну у зоні АТО на Луганщині.

DSC_0880

Свою потрібність та ефективність «Гурби Антонівці» довели у найважчі для українців роки, запевняють організатори вишколу.

DSC_0842

– Під час Революції Гідності, 14-ту сотню Самооборони Майдану «Вільні Люди» утворили саме випускники Гурбів, каже співорганізатор заходу Іван Ковалик. – Дуже багато учасників наших вишколів сьогодні воює на Сході. Це проект, який успішно загартовує молодь, пропагує патріотизм та об’єднує українців.

DSC_0840

Патріотична гра триватиме три доби. Тож на учасників чекають насичені вихідні на Тернопільщині та справжні випробування сили і духу.

DSC_0822

DSC_0793

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *