У Борщівському районному центрі зайнятості відбулось засідання жіночого клубу «Берегиня» з питань попередження та профілактики насильства в сім’ї. У заході взяла участь представник Борщівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Максимчук.
«Найбільше страждають від сімейного насильства жінки, діти, старенькі родичі, – зазначила Алла Максимчук. – Наслідками агресивних дій, приниження, жорстокої поведінки тощо є негативний фізичний, психічний, соціальний стан здоров’я цих людей, руйнування добрих відносин у родинах».
Вона також надала інформацію про права на захист від насильства, відповідно до Законів України: «Про попередження насильства в сім’ї», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про охорону дитинства», а також адреси та телефони служб та установ, які займаються питаннями запобігання насильству та захисту прав дитини у Борщівському районі.
Так, відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім’ї», насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним (шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування) чи економічним (умисне позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).
Жінки обговорили різні життєві ситуації, спільно визначали кроки до попередження та подолання насилля.
«Ми самі, кожен з членів родини, повинні дбати про здоровий клімат у сім’ї. Якщо дітей змалечку виховувати у любові, повазі до старших, показуючи власним прикладом гарні відносини, з них виростуть чоловіки та жінки, які ніколи не образять один одного, своїх батьків, власних дітей» «Думаю, що варто проявляти мудрість і все ж таки залишити привілей чоловікам бути сильними і мужніми, а нам, жінкам, – ніжними, слабкими, жіночними. Інколи краще піти на компроміс, перевести ситуацію у жарт».
«Перш за все потрібно діяти по відношенню до іншої людини так, як хотіли би, щоб поступили з вами», – висловлювались учасниці заходу.
Якщо ж насильства в сім’ї не уникнути, Алла Максимчук порадила: складіть заздалегідь план своїх дій, що робити, куди піти в разі небезпеки; зберіть для себе та дітей найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують ваші права власності на житло, машину тощо; визначте декілька місць, де ви могли би сховатися, якщо підете з дому; запам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким ви можете довіритися у разі загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися; попередьте керівника дитячої установи про те, що ніхто, крім вас, не має права забирати їх; зверніться по допомогу у поліцію, до медичної установи, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в неурядові організації, церкву тощо.