Нині – пророка Іллі: відтепер до обіду літо, а після обіду – осінь

Нині – пророка Іллі: відтепер до обіду літо, а після обіду – осінь

2 серпня відзначають день пророка Іллі – одного з найбільш шанованих святих у християнстві. У Біблії сказано, що саме пророк Ілля був узятим на небо живим. Він вирушив до Бога на вогняній колісниці, після цього його стали називати громовержцем.

Пророк Ілля народився у місті Фесфії (Тесвії) Галаадській за 900 років до Різдва Христового. З малих літ Ілля присвятив себе Богові, поселився в пустелі й жив у молитві й суворому пості. Тоді царем Ізраїлю був Ахав, який закликав людей поклонятися ідолам. Прихильницею ідолопоклонства була й цариця Єзавель. Серед тих ізраїльських сміливців, які виступали проти цього був Ілля. Він ревно молився, закликав людей покаятися і повірити в Єдиного Бога. Бачачи духовну загибель свого народу, Ілля переконував царя навернутися, пророкував нещастя для народу, якщо той не схаменеться. Коли цар не послухався слів пророка, настала трирічна засуха, що спричинила голод у країні. І лише за молитвами святого пророка Іллі на спраглу землю знову впав дощ.

Ілля зазнав чимало переслідувань від ідолопоклонників. Коли він збирався вмирати, то дізнався, що Бог живим забере його на небо. Так і сталося. Товариш Іллі та інші свідки бачили як з’явилася вогняна колісниця і ангели підняли Святого на небо. Саме так зображають Іллю іконописці – на вогненній колісниці, запряженій четвіркою крилатих коней, що возноситься в небеса.

Під час земного життя Ісуса Христа, пам’ятаючи про чудеса Іллі, іудеї сприймали сина Божого за пророка. А в час Преображення Господнього на горі Фавор Ілля разом з Мойсеєм розмовляли з Господом. В тропарі свята Ілля трактується як “Ангел тілесний, твердиня пророків, другий предтеча Христового пришестя”.

У народі вважається, що з Іллі йде поворот на осінь, хоча спекотне літо може простояти ще довго. У цей час встановлюється помірне тепло. Світловий день іде на спад, а ночі на збільшення.

Цей день в Україні та світі

День сестер.

День повітряно-десантних військ.

У 1887 році Ровелл Ходж запатентував колючий дріт.

Прикмети

Якщо зранку хмарно – чекайте гарного врожаю.

Якщо опівдні хмарно – чекайте на поганий врожай.

На Іллю до обіду літо, а після обіду – осінь.

По Іллі – і сонце по гіллі.

Що не можна робити

Ще від наших предків пішла заборона купатися на Іллі. У цей день варто обмежити перебування у воді, адже можна дуже легко потонути.

Рибалкам не можна брати рибу з червоними очима, її краще відпустити назад у річку.

Під час грози не варто стояти під деревом, оскільки туди може потрапити блискавка.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *