За фінансової підтримки Ліги підприємців «Українська справа» побачила світ науково-пізнавальна книга «Екологічні наслідки зарегулювання водостоку».
Актуальність першодруку продиктована намірами уряду спорудити на річці Дністер каскад гідроелектростанцій, причому, зробити це без детального аналізу експертних середовищ та без погодження з місцевими самоврядними органами і громадськістю.
На основі ґрунтовних досліджень автори книги – провідні науковці Тернопільського національного педагогічного університету – доводять: зарегулювання Дністра принесе більше біди, ніж користі – і людям, і природі, і самій річці.
Вони зазначають, що питання будівництва ГЕС на Дністрі не є локальним – для громад придністровських сіл, а, передусім, загальнонаціональним і навіть – міжнародним: «Ми маємо дивитися у майбутнє, де розвиваються сонячна і вітрова енергетика, де природа і безпечне довкілля є однозначним пріоритетом, В майбутнє, де «Дністровський каньйон» і річка Дністер заслужено є туристичною перлиною».
– Закликаючи людей любити, шанувати, оберігати, примножувати і розвивати все українське, «Українська справа» не може і ніколи не буде спокійно спостерігати за тим, як занепадає наша культура, як нівелюються наші духовні цінності, як нищиться наша природа. Я не вважаю себе експертом в питанні спорудження на Дністрі каскаду електростанцій. Проте, пригадую, як два роки тому наша Ліга організувала сплав цією величною рікою – своєрідний реабілітаційний захід для бійців, які повернулися з війни. Пам’ятаю чудові краєвиди і, головне, настрій та психологічний стан тих, хто упродовж кількох днів плив на плоту. Води Дністра, справді, були цілющими для воїнів, вони допомогли їм повернутися до мирного життя. Ми матеріально посприяли виданню книги, щоб вагомі аргументи тернопільських науковців на захист однієї з найбільших рік України не залишилися поза увагою ні місцевих громад, ні центральної влади, – сказав голова правління Ліги підприємців «Українська справа» Михайло Ратушняк після засідання круглого столу у ТНПУ, присвяченого цій темі.
«Вода тече і повинна текти, бо вона звикла текти. (Латинське прислів’я).