Шахраї на Тернопільщині, аби видурити у пенсіонерів гроші, прикидаються цілителями, благодійниками, продавцями, працівниками Червоного Хреста

Шахраї на Тернопільщині, аби видурити у пенсіонерів гроші, прикидаються цілителями, благодійниками, продавцями, працівниками Червоного Хреста

Незважаючи на численні застереження правоохоронців, мешканці краю все ж  продовжують потрапляти у пастку шахраїв.  Довірливі громадяни, нехтуючи елементарними правилами безпеки і не підозрюючи лихого задуму, самі віддають кровні заощадження в рухи аферистів. Пройдисвіти  тим часом придумують нові способи збагачення. Про це повідомили у секторі комунікації Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області.

Найбільше від зловмисників потерпають люди похилого віку та пенсіонери. Випадків коли під приводом продати чи придбати товар, шахраї обкрадали помешкання чимало. Так нещодавно невідомий злодій обікрав помешкання 78-річного тернополянина.

Чоловік вранці постукав у двері будинку пенсіонера.  Розповів, що продає мед з власної пасіки. За три літри меду незнайомець просив всього 270 гривень. Пенсіонера привабила така ціна. Запросив гостя до будинку, а сам пішов по гроші. Витягнув кровні заощадження з шухляди комоду в кімнаті та приніс продавцю. Однак той вирішив заробити більше. Попрохав чоловіка принести на заміну скляну тару. Поки господар шукав банку, зловмисник непомітно пробрався до кімнати та поцупив зі сховку тисячу гривень. Від рук солодкого злодія потерпіла ще одна мешканка обласного центу. Старенька 81-річна бабуся придбала дешевий мед, а втратила 5 тисяч гривень та дві золоті каблучки.

Часто пройдисвіти працюють парами. Допоки один зі зловмисників відволікає увагу, інший шукає у помешканнях цінні речі. Такий шахрайський дует, що ходив від обійстя до обійстя начебто з пропозицією купити горіхи намагалися обікрасти жительку Кременецького району. Та, як з’ясувалося, незнайомки не тільки видавали себе за скупниць, а одна з них, завітавши до будинку 59-річної селянки, представилася цілителькою і запропонувала жінці позбутися недуг. Потерпіла розповідає, що до кімнати, де вона перебувала, зайшла тільки одна незнайомка. Інша, як з’ясувалося, в той час нишпорила в кухні та в сусідній кімнаті. Побачивши, що пенсіонерка ходить з ціпком одна з гостей стала розповідати про свої цілительські здібності. Проте попередила: за послугу треба заплатити. Однак жінка вчасно зрозуміла, що впустила до хати шахрайок та криками і з допомогою небайдужих сусідів таки прогнала непроханих гостей.

А  65-річна мешканка села Ворвулинці Заліщицького району таки повірила незнайомці та віддала усі сімейні заощадження, рятуючи від «прокляття» своїх рідних. Невідома прийшла на подвір’я до потерпілої  та запропонувала придбати домашні халати. Коли жінка почала розглядати товар, незнайомка схопила її за руку та запевнила господиню, що її чоловік незабаром тяжко захворіє, а донька потрапить в смертельну аварію. Спритна шахрайка швидко переконала жінку провести ритуал очищення і наказала винести з дому усі заощадження. Запевнила, саме на них лежить прокляття. Перелякана господиня витягла зі сховку п’ять тисяч гривень й 500 євро та віддала ворожці. Лиходійка пошепотіла над грошима і запевнила пенсіонерку, що через три дні  вона поверне їй гроші й прокляття зникне. Допоки потерпіла оговтувалася від почутого, шахрайка покинула подвір’я. Жертва аферистки три дні чекала на  повернення боргу. Зрозумівши, що її ошукали, повідомила про пригоду правоохоронцям.

А дехто з шахраїв не гребує шахраювати на святому. З таким аферистом 74-річна тернополянка зустрілася у церкві. Той запропонував дешево придбати свічки, призначені для потреб храму. При цьому, запевнив, що сам отець  замовлення зараз не може забрати, але пізніше обов’язково поверне гроші. Пенсіонерка запросила чоловіка додому й там віддала незнайомцеві 5600 гривень. Зрозуміло, що грошей потерпілій ніхто не повернув, на пам’ять від шахрая залишилися лише декілька пачок дешевих свічок.

Не меншає на Тернопіллі і шахрайств, коли дурисвіти, вдаючи з себе різного роду благодійників, ходять по чужих домівках і видурюють гроші. Стукають у двері і псевдоволонтери, і працівники Червоного хреста, і соціальні службовці. Схема у них проста – просять розміняти гроші та дають стареньким сувенірні купюри, а дехто зі зловмисників ще й фальшиву валюту за вигідним курсом у пенсіонерів міняє.

Подібних злочинних схем легко уникнути. Варто лише не довіряти незнайомим людям, радять працівники поліції.

Найперше правило якого слід дотримуватися неухильно – ніколи і ні за яких обставин не впускати до помешкання невідомих осіб. Вимагайте показати документи у працівників соціальних, комунальних служб, які приходять з візитом до ваших домівок. Завжди перевіряйте отриману від них інформацію. Аби впевнитись у реальності пропозицій непроханих гостей, необхідно зателефонувати рідним чи знайомим та попросити їх приїхати. Зазвичай після цього аферисти покидають поріг вашого житла.

Не приставайте на пропозиції незнайомців вигідно придбати товар, поворожити чи зняти порчу. Не слід забувати, що, відкриваючи двері вашої домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку стати жертвою шахраїв чи злодія.

Навіть якщо незнайомці, постукавши у ваші двері, просять попити води або переповити дитину, не впускайте їх, добром як правило, це все не закінчиться. Так само буде і з дешевим медом: у кращому разі ви просто купите підробку, а в гіршому – залишитесь без  грошей.

Якщо непрохані гості вже переступили поріг вашої оселі, намагайтеся не випускати їх з виду, не приставайте на їхні пропозиції, не показуйте, де зберігаєте заощадження.

Якщо на вашій вулиці з’явились невідомі люди, поведінка яких викликає у вас підозру, запам’ятайте або запишіть їхні прикмети, марку автомобіля, на якому вони приїхали, а також його колір та номерний знак. Варто телефонувати й повідомляти про  таких підозрілих осіб у поліцію.

Розкажіть про такі елементарні правила безпеки стареньким родичам, адже люди похилого віку найчастіше стають жертвами обману та шахрайства. Навчіть їх вимагати в офіційних осіб, що прийшли до помешкання, документи, номери робочих телефонів, по яких можна відразу передзвонити і дізнатися про мету візиту. Такі заходи безпеки, швидше за все, відлякають шахраїв, а справжній «соцпрацівник» не образиться. Також попередьте родичів  про афери з ворожками або цілительками.

І найголовніше на останок. Якщо ви, або хтось із ваших родичів таки став жертвою злочинця, не зволікайте зі зверненням у поліцію. Чим швидше надійде звернення на “102” про скоєння злочину, тим більше шансів затримати злочинця.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *