Стартує сертифікація вчителів початкових класів-2022

Стартує сертифікація вчителів початкових класів-2022

Сертифікація, як процедура зовнішнього оцінювання професійних компетентностей вчителів початкових класів, пройшла шлях від пілотного проєкту до усталеної процедури з розробленими та затвердженими Положенням, методикою та інструментарієм.

Управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області  повідомляє, що сертифікація педагогічних працівників має на меті:

– пошук і мотивацію педагогічних працівників-новаторів, які просувають реформу «Нова українська школа»;

– пошук нових  нестандартних, інноваційних освітніх практик, які в майбутньому могли б увійти в українську  національну систему освіти.

Сертифікація складається з трьох етапів:

незалежне тестування учасників сертифікації (проводить Український центр оцінювання якості освіти);

самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти України);

вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить також Державна служба якості освіти України та її територіальні органи).

Міністерство освіти і науки України затвердило Календарний план організації незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2022 році. Згідно з планом, цьогоріч незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня. Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань.

Результати тестування та інформацію про допущення/недопущення їх до участі в наступному етапі буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації до 28 вересня.

Реєстрація на сертифікацію триватиме упродовж 1-15 серпня 2022 року й проходитиме у два етапи:

основний (1-8 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;

додатковий (9-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 учителів).

Реєстрацію на сертифікацію-2022 буде припинено достроково, якщо бланки реєстраційних карток-заяв сформують 2500 осіб. Квота для Тернопільської області – 81 учасник.

Реєстрацію та Перший етап сертифікації здійснює Український центр оцінювання якості освіти. На сайті Українського центру детально висвітлена інформація щодо умов реєстрації, створення особистого кабінету та умов участі у незалежному тестуванні.

Отож для реєстрації необхідно підготувати такі документи:

копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);

довідку із закладу освіти (за встановленим зразком), в якому працює педагогічний працівник.

Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, користавшись спеціальним сервісом https://testportal.gov.ua/sertifikaciya-pedagogichnix-pracivnikiv-testuvannya/ .

Наказом Міністерства освіти і науки затверджено Програму незалежного тестування, яка передбачає 10% питань щодо управління освітніми процесами, 76% – навчання учнів предметів (інтегрованих курсів), 2% – партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу, 12% – організація освітнього середовища. З програмою детально можна ознайомитися на сайті МОН України.

Для успішного складання незалежного тестування та проходження усієї процедури сертифікації регіональними представниками Українського центру якості оцінювання та Державною службою якості освіти України і її територіальними органами здійснюється інформаційна та методична підтримка для вчителів, які виявили бажання взяти участь. Зокрема зібрано і викладено для ознайомлення на сторінках соціальних мереж  перелік документів, онлайн-тренажери, які допоможуть підготуватися до незалежного тестування. 

Управлінням Державної служби якості освіти у Тернопільській області проводяться постійні інформаційні зустрічі, здійснюється психологічна та методична підтримка для учителів – учасників сертифікації 2022.

Зауважимо, що участь у сертифікації здійснюється виключно на добровільних засадах і безоплатно один раз на три роки.  При успішному проходженні сертифікації вчитель отримає щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката (крім педагогічних працівників, стосовно яких встановлено факт порушення академічної доброчесності) у разі отримання сертифікату; зарахування проходження атестації, а також присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання у разі успішного проходження сертифікації; залучення до проведення інституційного аудиту в закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм; здійснення інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних нова.

Також на будь якому етапі учасник сертифікації може відмовитися за власним бажанням від участі у сертифікації у встановленому порядку.

Важливо! Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не впливає на результати його чергової (позачергової) атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

Сертифікований вчитель – успішний учитель, якісна освіта, що є основою економічного розвитку держави, конкурентоспроможної економіки, індивідуального і суспільного добробуту, майбутнього процвітання та якості життя. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *