У Хоросткові люди вийшли на вулицю, щоб захистити від знищення цукровий завод (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

Більше сотні людей сьогодні прийшли під стіни Хоростківського цукрового заводу, аби захистити підприємство від знищення.

DSC_0617

Сьогодні представники виконавчої служби повинні були вилучити обладнання, яке перебувало під заставою у банку. Дізнавшись про це, хоростківчани вийшли на захист підприємства, яке вже більше півстоліття годує їх родини.

Захарій Якимович приїхав на будівництво заводу ще у далеких 50-х. Сьогодні він пенсіонер, має звання заслуженого працівника цукрової промисловості. На заводі працює вся його сім`я.

DSC_0612

– Це останнє підприємство, яке залишилося у Хоросткові, який ще не так давно був промисловим центром області, – каже чоловік. –  Куди тепер людям діватися – їхати за кордон? Але ж усі не виїдуть. Як жити людям далі? Що робить наша влада? Як можна такий гігантський завод нищити? Не можна  дати це зробити.

Люди у розпачі. Не знають, як житимуть, коли втратять роботу. Багатьом залишилося по кілька років до пенсії. Що тепер робитимуть – не відомо.

DSC_0609

У банку під заставою – преси для віджиму сирого жому, кілька років тому придбані у Франції.

– Це дороговартісне обладнання. Один прес коштував 4 роки тому більше мільйона доларів, – розповідає пенсіонер, а у минулому головний інженер підприємства Василь Пасіка. –  Придбали їх для Хоростківського і Козівського цукрових заводів. Яким чином вони стали власністю фірми, що заставила їх під кредит у банку, невідомо.

DSC_0647

Призупинення роботи підприємства не лише позбавить заробітку близько 600 родин у Хоросткові, а й негативно відіб`ється на місцевому бюджеті – чверть якого це податки з цукрового заводу.

– Ми робитимемо усе, аби зберегти завод, адже це 600 робочих місць, – каже селищний голова Ганна Олійник. – Це податки до міського і районного бюджету. Це спокій у місті, добробут родин. Завод працює з 1959 року, він був оновлений, має багато сучасного устаткування. Не можна дозволити закрити це підприємство.

DSC_0620

На місце події приїхав заступник голови Гусятинської райради  Любомир Лівель. Він зазначив, що влада району не допустить демонтажу обладнання.

– Кредитори і підприємство, яке брало кредит, повинні сісти за стіл переговорів і домовитися, щоб завод продовжував працювати і повернув кошти, – додав він. –  Адже демонтоване обладнання не представлятиме такої великої цінності і лише паралізує роботу підприємства.

DSC_0629

Наразі представник виконавчої служби побував на підприємстві. Оглянули  територію заводу і керівники цехів, які перевірили, що на даний час все обладнання є на місці. Люди сподіваються, що представники банку і фірми, якій належать преси, сядуть за стіл переговорів і знайдуть компроміс. Інакше, у місті побільшає на 600 безробітних.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *