30 травня у Тернопільському національному економічному університеті відбулася урочиста церемонія вручення дипломів випускникам програми перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас, та членів їх сімей, які здійснюються у вищому навчальному закладі у рамках реалізації проекту «Україна-Норвегія».
Традиційно, з нагоди випуску чергової групи учасників проекту, в ТНЕУ відбувся День Норвезької культури. Поважним гостем дійства став Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестад.
Університетська спільнота хлібом-сіллю привітала гостя і за добрим українським звичаєм зустріч розпочали з молитви в Капличці Різдва Пресвятої Богородиці.
Професорсько-викладацький колектив, працівники та студенти гучними оплесками зустрічали на червоній доріжці ректора ТНЕУ Андрія Ігоровича Крисоватого, Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестада, радника з питань співпраці та розвитку Посольства Королівства Норвегія Петтера Баука, Президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Володимира Сергійовича Рубцова.
Почесне право внести Державні прапори України і Королівства Норвегія надано студентам Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ. Урочистості розпочалися зі звучання Державних Гімнів обох держав.
До присутніх зі словами вітань звернувся ректор університету А. І. Крисоватий: «Ми дуже раді вітати пана Посла в стінах ТНЕУ. Гордимося, що такі гості сьогодні завітали до нашого університету. Дякую президенту Міжнародного Фонду Соціальної Адаптації Володимиру Рубцову за нашу співпрацю. Ми вже 4 роки працюємо з МФСА і приємно те, що за цей період багато зроблено для соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей. Тому ми й надалі будемо намагатися докладати зусиль, щоб учасникам програми було комфортно в стінах нашого університету, щоб вони разом зі здобуттям нового фаху мали можливість спілкуватися між собою, відвідувати відповідні психологічні тренінги, бути впевненими у завтрашньому дні».
Опісля відбулося засідання Вченої ради університету. До учасників зустрічі з вітальним словом звернулися ректор ТНЕУ А. І. Крисоватий і Посол Королівства Норвегія Уле Тер’є Хорпестад.
«Дякую за запрошення! Для мене за честь побувати в такому красивому місті та в цьому університеті. Декілька слів про співпрацю України та Норвегії: вона почалася ще в далекому 1991 році. Після Революції гідності наші дії набули ще більшої сили. Ми підтримуємо Вашу країну в боротьбі проти агресора й намагатимемося і надалі допомагати Вам відстоювати незалежність своєї держави. Даний проект, який базується на перепідготовці військовослужбовців звільнених у запас та членів їх сімей, що реалізується в рамках проекту «Україна-Норвегія». Цей проект діє в багатьох університетах, і зараз ми вже маємо багато випускників. Я впевнений, що багато з них змогли знайти себе та самореалізуватися. Отже, наша співпраця продовжується, а Україна є хорошою платформою для подальших інвестицій. На даний момент добре налагоджені відносини між Норвегією та Україною, і ТНЕУ є яскравим прикладом результативності проекту. Ми впевнені у нашій подальшій науковій, технічній, а також економічній співпраці. Будемо робити все можливе, щоб наші плани стали реальністю», – сказав Посол Королівства Норвегія.
Під час засідання було підписано Меморандум про співпрацю у рамках проекту «Україна-Норвегія» між Тернопільським національним економічним університетом, «Міжнародним Фондом Соціальної Адаптації», Підгаєцькою районною державною адміністрацією, Підгаєцькою районною радою. Меморандум є свідченням подальшої плідної праці за проектом «Україна-Норвегія», дієвості та результативності.
З нагоди шостого випуску слухачів курсів перепідготовки у ТНЕУ відбулося відкриття двох аудиторій для занять учасників проекту «Україна-Норвегія».
Хвилюючою миттю для випускників програми «Україна-Норвегія», яких у цьому семестрі було 65, стала церемонія вручення дипломів. Слухачів привітали і вручили дипломи ректор ТНЕУ А. І. Крисоватий, Посол Королівства Норвегія, президент МФСА В. С. Рубцов, заступник голови Тернопільської ОДА Ю. З. Юрик.
«Вітаю усіх із завершенням навчання. Мені дуже приємно, що Ви навчалися три місяці в одному з найкращих вищих навчальних закладів і відчули себе студентами. Я переконаний, Ви отримали не тільки фахові знання, а й можливість знайти однодумців, поспілкуватися з науковцями, які розповіли Вам про найкращі досягнення сучасних економістів. Бажаю усім Вам реалізувати задумане й відчути, що усі учасники проекту «Україна-Норвегія» – це велика родина, у якій підтримують один одного», – привітав слухачів курсів перепідготовки Володимир Рубцов.
Ще одним подарунком для випускників програми стали мистецькі композиції від творчих колективів вищого навчального закладу.