Українці стали ще біднішими. Про це свідчать цифри Держкомстату, який опублікував структуру витрат і доходів населення за 2015 рік.
Згідно з даними відомства, минулого року найбільше грошей українці витратили на купівлю товарів і послуг (89,8%). При цьому основними джерелами поповнення сімейного бюджету традиційно стали зарплата (39%) та соціальна допомога (майже 37,8%). В цілому ж в 2015 році доходи українців склали 1,744 трлн грн (див. інфографіку).
У Держкомстаті зазначають, що в минулому році дохід кожного українця склав 31 082 грн, що на 4300 грн більше, ніж у 2014-му. Інакше кажучи, номінально наш гаманець розбагатів на 15%, але з урахуванням зростання цін на продукти і тарифи на “комуналку” він фактично збіднів на 22,2%. Тим більше що торік зросли і витрати українців на 16,9%.
Дані Держкомстату явно демонструють, що українці ледве зводили кінці з кінцями, живучи від зарплати до зарплати, вважають експерти, причому така ситуація спостерігається другий рік поспіль.
“У 2015 році інфляція перевищила 43%, а в 2014-му — 25%. Та якщо при таких розкладах навіть взяти до уваги зростання зарплат та інших доходів населення, все одно за останні два роки, з урахуванням величезної інфляції, реальні доходи українців упали приблизно на 50%. Це призвело до того, що в структурі доходів знижується частка зарплати і зростає соцдопомога, тобто населення стало більше залежним від допомоги держави”, — роз’яснює аналітик “Простобанк консалтинг” Іван Нікітченко.