У четвер та п’ятницю, 20-21 березня, наше місто перетвориться на столицю лялькарства. Тернопільська бібліотека-музей національної іграшки вперше організовує фестиваль ляльок.
Напередодні було оголошено конкурс на кращу авторську іграшку.
– До нас надійшло дуже багато заявок з усієї України, – розповідає координатор заходу Ірина Мацко. – Майстри надістали близько ста своїх робіт. У нас є ляльки з Кривого рогу, Полтави, Маріуполя, Севастополя, Житомира, Галича та інших міст України.
На гостей фестивалю чекає багато цікавих подій. 20 березня усі події відбуватимуться в Українському домі «Перемога»:
11:00 – відкриття фестивалю. Виступи гостей, учасників та організаторів.
11:30 – Майстер-клас виготовлення іграшок (Галина Дудар, Алла Шушкевич, «Арт Колесо») (у вестибюлі 1-го поверху УД «Перемога»)
11:30 – Зустріч молодих мам – школа материнства «Лелеки прилітають» за участю психолога, який розповість про важливість гри та іграшки у вихованні дитини, батьківська участь у грі. Граємося з дитиною, гра «Дочки-матері». (Альбом для новонароджених). Запрошені: менеджер видавництва «підручники і посібники» Ольга Лакоцька, практикуючий сімейний психолог – Марія Хомів (прес-центр УД «Перемога»).
12:00 – Зустріч та майстер-клас за книжою Лесі Вороніної «Хто впіймає шаленого кльоцика» з гостею фестивалю майстринею-лялькаркою Оленою Тереховою (м. Київ) (прес-центр УД «Перемога»), (учасники батьки з дітьми, «Центр щасливого батьківства та материнства»)
14:00 – Громадський круглий стіл на тему «Вплив різних видів народної творчості на формування дитячого світогляду. Досвід та практика. Сучасна дитяча іграшка. Проблеми виховання». За участю педагогів, психологів, народних майстрів та громадських активістів. Презентація книги від видавництва Богдан «Лялька-мотанка». (прес-центр УД «Перемога»). За результатами рішення та пропозиції для учителів, батьків, вихователів та в пресу для громадськості про іграшку у житті дитини. Запрошені: майстри – Алла Шушкевич, Галина Дудар; педагоги, психологи, громадськість, преса. Виставка-ярмарок майстрів народних ремесел та іграшкарів, лялькарів (у вестибюлі 1-го поверху УД «Перемога»).
Події другого фестивального дня (21 березня) відбуватимуться в Тернопільській бібліотеці-музеї національної іграшки, що розташована на вулиці Стуса,4:
11:30 – Презентація автентичної львівської деревяної іграшки – яворівської забавки двох народних майстрів – Остапа Сойки та Оксани Когут та етноіграшки від етномайстерні «Коза-Дереза». Ростові ляльки (Вундеркіндер) 12:00 – Майстер-клас зі створення іграшки («Арт Колесо»)
13:00 – Результати фестивалю та нагородження переможців конкурсу ляльок, нагородження переможців конкурсу власноруч створеної авторської іграшки. Фото, музика.
16:00 – Майстер-клас від народної майстрині Людмилаи Павлової. (3-й пов. «Ковчег»). Марафон на найшвидше створення ляльки.
17:00 – Фуршет для гостей та журі («Ковчег»).