Дерибан – це не кількість, а суть

Дерибан – це не кількість, а суть

Наприкінці минулого тижня депутати міської ради зібралися на чергове пленарне засідання. Сесія розглянула понад сотню питань, серед яких, як і зазвичай,  переважали  земельні. Власне навколо них час від часу розгоряються гострі дискусії у сесійній залі, адже частина депутатів вважає, що у такий спосіб міська рада дерибанить землі територіальної громади. Ситуацію ми попросили прокоментувати депутата міської ради Петра ЛАНДЯКА:

Петро Ландяк

– Нагромадження великої кількості земельних питань пояснюється вимогами нашого законодавства. Для прикладу, якщо десятеро тернополян, які мають у приватній власності індивідуальні житлові будинки, хочуть закріпити за собою ще й власність на землю під цими будинками, вони звертаються до міської ради. У свою чергу міська рада приймає з цього приводу десять окремих рішень. Та, якщо зважити, що надання землі відбувається у два етапи, то кількість рішень збільшується до двадцяти. Тому оцінювати за цим критерієм, є дерибан землі чи ні, не варто.

Зате є й інші моменти, які цілковито підпадають під це поняття. Наприклад, чергова спроба будувати нібито гідроелектростанцію в парку «Топільче», яка взагалі не  має під собою реального підґрунтя. За інформацією викладачів Тернопільського національного технічного університету, яка прозвучала на засіданні громадської ради кілька місяців тому, генерована потужність такої гідроелектростанції  забезпечить лише освітлення набережної тернопільського ставу або ж забезпечить електроенергією  заклад, який буде зведено поряд з цією електростанцією.

Постає логічне запитання: для чого тоді нам така гідроелектростанція, тим більше, що міська рада хоче збудувати їх аж дві?!  На моє переконання, міські чиновники планують звести в цьому місці  два ресторани. Це є грубим порушенням правил містобудування, адже будівництво в парковій зоні, крім об’єктів соціально-культурного призначення, заборонене.

Наступна ситуація.  Триває протистояння між гаражним кооперативом «Аляска-Авто» та міською радою, з приводу того, що земельну ділянку, на якій розміщені гаражі, передали в оренду міському комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник». Задовго до цього власники гаражів створили гаражний кооператив і,  як й інші подібні кооперативи, виявили бажання взяти земельну ділянку в оренду .

Я повністю підтримую власників гаражів, однак депутатська більшість діє на свою користь, не прислухаючись до вимог понад тисячі тернополян.

Щодо цієї  земельної ділянки, то міська рада прийняла рішення про зміну її цільового призначення. Це суперечить чинному законодавству з тієї причини, що   Тернопіль не має розроблених і затверджених детальних планів забудови міських територій,  на основі яких можна вчиняти   такі дії.

Підтримую і вимогу депутата Олега Вітвіцького з приводу безпідставного будівництва житлового будинку на вулиці Громницького, яке  також призвело до протестів тернополян. Якби проектні інститути на замовлення міської ради розробили детальні плани забудови територій, у яких визначалися б: місце забудови, площа та висота будинку, схема розміщення зовнішніх мереж, організація транспортного та пішохідного руху, благоустрій території,  і цей план пройшов би оприлюднення в засобах масової інформації, а потім ще й громадське обговорення, як цього вимагає чинне законодавство, то й проблем було б значно менше. Адже тоді  мешканці міста або довели б абсурдність тієї чи іншої забудови і влада мала б відмовитися від своєї затії, або прийняли аргументи проектантів і  міських чиновників.  На жаль, цього немає…

Світлана ВІТРОВА.

Автор




Схожі публікації

2 коментарі

  1. Avatar
    Олена

    Тему, яку порушив Петро Ландяк, потрібно продовжувати і розвивати. Так звані земельні питання “болять” багатьох тернополян. Адже бачимо, як хаотично забудовники зводять будинки, забирають дитячі площадки, вирубують дерева. І все це благословляє міська рада. Мені здається, що такого дерибану землі ще не було. Депутати геть чисто забули, що це земля громади, а не їхня власність. І ніхто з людьми не радиться. Це навіть не ігнор, це щось більше і нахабніше. Невже нинішні депутати думають, що за них будуть тернополяни голосувати знову? Чи не думають так? Можливо, й тому розрають (не задарма, звісно) все і вся. А щодо гаражів, то хай би міськрада збудувала сучасну стоянку на кілька поверхів (і не одну), з охороною. Слабо? Слабо…

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *