До нас приїжджав… ревізор (ВІДЕО)

До нас приїжджав… ревізор (ВІДЕО)

Але цього разу не Ольга Фреймут, а Борис Колєсніков

Борис Колесніков в Тернополі

18 жовтня у Тернополі відбулося виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань транспорту та зв’язку, який згідно з моніторингом руху «Чесно» з часу свого створення збирався лише тричі. До речі, голова комітету Борис Колєсніков жодного разу не відвідав навіть ці три засідання. Уперше він взяв участь у роботі очолюваної ним структури ВР саме в нашому обласному центрі.

Головна мета візиту «комітетчиків» до Тернополя – пошук шляхів для вирішення проблем та вироблення стратегії розвитку транспортної галузі в області.

Очевидно, сподіваючись на якісь конструктивні рішення від заходу, обласна влада намагалася всіляко задобрити високих столичних гостей і навіть простелила на місцевому летовищі килимову доріжку та зустріла колишнього віце-прем’єра хлібом-сіллю. Та, схоже, це мало допомогло.

Виїзне засідання розпочали у приміщенні Тернопільського національного економічного університету. У вступному слові голова ОДА Валентин Хоптян розповів про те, як швидко на Тернопільщині зростає благополуччя. За його словами, влада робить все, аби налагодити сприятливий клімат для бізнесу та інвесторів, будують і ремонтують заклади охорони здоров’я, культури, відновлюють дороги, у школах – плазмові телевізори й внутрішні туалети, а вулиці освітлені так добре, що область вже з космосу видно.

Зовсім іншої думки про наш провінційний за столичними уявленнями край  Борис Колєсніков. Перейшовши на російську мову, він згадав, що область займає останні місця серед інших в Україні за рівнем заробітної плати та іншими господарськими показниками.

«Вы не рассказывайте о «малине» и «клубнике». Это похоже на заседание бюро обкома партии начала развала СССР!  Если вдвое увеличилось производство зерна, зарплата крестьян увеличилась в области вдвое?  На столько же стали богаче сельские советы? А мы говорим о космических кораблях… Если хотим построить рыночную экономику, должны понимать, насколько выросли доходы жителей Тернопольщины, доходы районного и сельского советов и от этого начинать работать», – цитує Колєснікова видання «7 днів».

Не змогли позитивно вплинути на позицію батька українських «хюндаїв» і автори проекту терміналу логістичного центру при аеропорті Тернополя. Після презентації  та демонстрації макету будівель, Борис Колєсніков насмішкувато зауважив, що цей проект немає значення, бо, мовляв, хто ж до вас сюди літатиме.

Дещо конструктивнішою була реакція народного депутата і голови комітету на прохання тернопільської влади допомогти з ремонтом автомобільної дороги Львів-Тернопіль, який розпочали ще п’ять років тому, але так і не завершили.

«Дорога Львів-Тернопіль дуже важлива. Однак такі роботи не можуть бути профінансовані з місцевого бюджету, оскільки в них немає на це коштів. Найти спонсорів на цей проект також практично неможливо. Єдиний вихід – передбачити ці кошти в державному бюджеті. 23 жовтня буде засідання комітету і, думаю, ми це питання вирішимо позитивно», – заявив Борис Колєсніков, якого цитує «Економічний простір».

Також за інформацією видання, на незадовільний стан цієї дороги звернув увагу Президент України під час свого перебування у Львові 12 квітня 2012 року та дав окреме доручення щодо його покращення. Це дозволило б забезпечити безпечний пропуск значної кількості транспортних засобів, зменшити збитки перевізників, кількість ДТП та негативний вплив на навколишнє середовище. Відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації вартість ремонтних робіт на окремих ділянках автомобільної дороги Львів-Тернопіль становить 160 млн. гривень.

Ще учасники засідання обговорили перспективи розвитку громадського транспорту, відзначивши, що Тернопільщина може стати «пілотною» у цьому питанні.

І хоча місцевим журналістам для висвітлення засідання комітету виділили лише кілька хвилин, а потім їх попросили вийти із зали і чекати «виходу до преси», цього вистачило, щоб майже всі регіональні ЗМІ висловили своє розчарування поведінкою Бориса Колєснікова, який щоразу зверхньо говорив про безперспективність області.

Від почутого з уст учасників виїзного засідання та прочитаного у численних публікаціях на цю тему мимоволі склалося враження, що у Тернополі гостювали не державні мужі, покликані дбати про розвиток інфраструктури кожного без винятку регіону України, а такі собі ревізори, метою яких було виявити недоліки та проблеми і тицьнути у них носом місцеву владу. З одного боку це добре, бо, якщо чесно, ні голові ОДА, ні обласній раді гордитися особливо немає чим. Тотального безробіття, найнижчих зарплат, крайнього зубожіння людей хоча з космосу й не видно, проте зовсім не означає, що цих складових меншовартості за територіальною ознакою на Тернопіллі не існує.

В іншому аспекті цілком очевидно, що наша область самотужки не справиться з величезним обсягом накопичених впродовж десятиліть як суто економічних, так і соціальних проблем. Як висловився Борис Колєсніков, акценти й справді треба змінювати. Але з допомогою держави, а не автономно, позаяк за копійчані у всеукраїнському вимірі місцеві бюджети можна тільки латати, а не будувати, сяк-так виживати, а не повноцінно жити.

Тому й, організовуючи виїзне засідання комітету ВР, місцеві чиновники та представники самоврядних органів нашого краю більшою мірою сподівалися на взаєморозуміння, ніж на критику, на конструктив, ніж на огульне «кому ви тут потрібні».

Не секрет, що на Печерських пагорбах вже давно, незалежно від політичного забарвлення влади, дивляться на наш край крізь мінусові лінзи. Якщо керівник області чи чиновник високого рангу, то обов’язково «парашутист», якщо дотації з держбюджету, то мізерні у порівнянні навіть з найближчими сусідами.

Допоки українська влада матиме явні ознаки регіонального протекціонізму та ділитиме області на рідні і нерідні, то у Тернопіль й надалі приїжджатимуть тільки ревізори та обліковці. І навіть спечений з нашого щедрого цьогорічного врожаю коровай та кумачеві доріжки на непрацюючому летовищі не змінять справжніх цілей їхніх візитів.

Юрко СНІГУР.

 

[youtube bolf4pIZQTU 670 470]

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *