Історії загиблих на війні героїв розповідають у Тернопільській книгозбірні

Історії загиблих на війні героїв розповідають у Тернопільській книгозбірні

У Тернополі стартував літературно-патріотичний проєкт «Із болем в серці» 

Це спільний задум відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки та відділу Міністерства у справах ветеранів в Тернопільській області. Його мета – формування позитивного образу захисників України, вшанування подвигу та пам’яті полеглих, популяризація патріотичної літератури та  активізація громадської активності в цьому напрямку.

Віра Горошок, завідувач відділу міського абонементу книгозбірні, зазначила, що в рамках  проєкту проводитимуть творчі зустрічі з українськими авторами патріотичної прози та поезії, авторами-ветеранами та небайдужими громадянами.

– Нашому поколінню  випало випробування реальною війною. І це спонукає бібліотеку за допомогою літератури, тематичних заходів  акцентувати особливу увагу суспільства  на національно-патріотичній свідомості, – підкреслила вона.

Розпочався проєкт презентацією  художньо-документальної повісті «Ти зробив усе, що зміг» тернополянки Лесі Орляк  про бойовий шлях її сина – Олександра Орляка, котрий загинув внаслідок смертельного поранення, отриманого 6 лютого 2015 року у бою поблизу Дебальцево. Книжка вийшла з друку у видавництві «Джура»  у 2017 році. А напередодні сьомих роковин з дня загибелі Героя  її презентація широкому колу читачів, учнівській та студентській молоді стала  гідним вшануванням  пам’яті захисника.

Назвою книги є останні слова героя, які він промовив до побратимів перед тим, як відійшов у вічність. А наступні  слова з книги –  слова  зраненого материнського серця:

Ти чесно бій прийняв,

Не дбаючи про себе,

І, вражений свинцем,

Упав лицем на сніг,

Ти не помер,

А відійшов на небо,

Бо на землі 

Зробив усе, що зміг…

  За словами авторки, крім війни та болю, книга розповідає також і про загальнолюдські цінності. Про них, про книгу та про героя Олександра Орляка протягом зустрічі говорили мама полеглого воїна, педагоги, які свого часу навчали хлопця, волонтери та знайомі.  Учасники зустрічі мали можливість переглянути фото і відео з життя та військової  служби бійця, поділитись своїми відчуттями від побаченого та почутого. 

У зв’язку з епідемічною ситуацією та карантинними обмеженнями захід відбувався в онлайн-форматі, але це не обмежило,  а навпаки, розширило кількість учасників. Долучилася велика кількість небайдужих: учні, педагоги школи та коледжу, в яких навчався захисник, інших навчальних закладів області, курсанти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, працівники бібліотечної системи, родини загиблих воїнів та багато інших людей. Вони надіслали численну кількість коментарів із словами шани герою, чим зігріли душу матері. 

Начальник відділу Мінветеранів у Тернопільській області Микола Казюк подарував авторці книги квіти та вручив подяку, звернувся до пані Лесі й усіх матерів полеглих воїнів зі словами вдячності за синів-героїв, закликав присутніх завжди берегти пам’ять про наших захисників.  

– Дуже приємно,  що  бібліотека є не тільки домом книги, а й територією добра, формування української громадянської ідентичності та патріотичного духу, ініціює і підтримує важливі потрібні задуми, – підсумувала зустріч головна спеціалістка відділу Мінветеранів у Тернопільській області, модератор зустрічі та керівник  проєкту «Із болем в серці» Ірина Скасків. – Сьогодні дуже важливо доносити слово про війну, про наших героїв. Хоч із болем в серці, але це також боротьба на інформаційному фронті. 

Організатори анонсували наступні літературні зустрічі в рамках проєкту. Зокрема, найближчий  захід відбудеться до Дня добровольця.

Максим СКАСКІВ. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *