На друге у своїй депутатській кар’єрі сесійне засідання народні обранці Тернополя прийшли, так би мовити, у повному бойовому складі. Не було лише колишнього секретаря ради Ігоря Турського. Така активність депутатів, звичайно, тішить, аби цього запалу їм вистачило до завершення каденції.
Як і годиться, сесію розпочали із внесення змін і доповнень до порядку денного, який налічував понад півтори сотні питань, а також із заслуховування депутатських звернень і запитів.
Депутат-«свободівець» Іван Сороколіт, який вже мав змогу проявити себе у роботі ради попереднього скликання, звернувся до колег зі своєрідною настановою, у якій закликав усіх працювати на совість, з максимальною віддачею на благо міста і громади. Здавалося, все наче б то й правильно, але чомусь у частини депутатів така полум’яна промова лише викликала усмішку, мовляв, працювати язиком усі гаразд, та коли приходить до діла…
Затвердивши остаточний план роботи, депутати перейшли до розгляду проектів рішень. У процесі роботи сесії було очевидним, що, на відміну від своїх попередників, новообрані депутати з особливою увагою і прискіпливістю ставляться до кожного з питань порядку денного. Доповідачам, а це були керівники різних структурних підрозділів міської ради, доводилося відповідати на безліч додаткових запитань, подекуди навіть доволі незручних. Скажімо тих, що стосувалися розподілу та ефективності використання бюджетних коштів, генерального плану Тернополя, ліквідації КП «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» тощо. У такі моменти їх завжди підстраховував міський голова Сергій Надал, який добре наловчився, як мовиться, не лізти за словом у кишеню.
Попри те, депутати затвердили ряд Програм, реалізацією яких займатимуться управління та відділи міської ради у найближчі два роки. Це, зокрема: «Програма розвитку міжнародного співробітництва і туризму», «Програма захисту населення і території Тернополя від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», «Програма «Турбота», «Програма «Здоров’я тернополян», «Програма оновлення містобудівної документації та ведення містобудівного кадастру». Погодили також депутати «Інвестиційну програму комунального підприємства теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго». А ще, за традицією, розглянули понад сотню земельних питань.
З приходом до влади нових людей, завжди хочеться вірити, що хоча б щось у нашому житті зміниться на краще. Аби це сталося, ті, хто прийшов у владу, і ті, кому ми вкотре довірили вершити долю міста та громади, повинні, забувши про власні амбіції та політичне протистояння, працювати у тісному тандемі. На жаль, досі ця тенденція спостерігалася тільки на словах. То ж чи заживемо по-новому з оновленою владою?
Віра КВАСНИЦЯ.