Нині – Свято Трійці: у всіх українських храмах люди моляться за мир

Нині – Свято Трійці: у всіх українських храмах люди моляться за мир

12 червня християни східного обряду відзначають День Святої Трійці. Це – одне з 12 головних християнських свят. Пов’язане з описаним у Біблії зішестям на землю Святого Духа. Його існування провіщав Ісус Христос.

Зішестя довело триєдність Бога, згідно церковного вчення – Отця, Сина і Святого Духа. За християнськими уявленнями, Трійця – це Бог, сутність якого єдина. Але буття його є поєднанням трьох іпостасей: Отця – безначальної першооснови, Сина – абсолютного сенсу, що втілився в Ісусі Христі, і Духа Святого – животворящого Початку.

Свято Трійці також називають П’ятидесятниця, що вказує на дату святкування – на 50-й день після Пасхи, до якої приурочено багато християнських торжеств. Також в Україні поширені народні назви цього дня: Зелені Свята, Зелена Неділя, Зіслання (Зішестя) Святого Духа.

Торжества на честь Святої Трійці започаткували апостоли – учні Ісуса. Таким чином прагнули зафіксувати в пам’яті людей подію, що відбулася на 50-й день після Воскресіння Господнього.

За біблійними переказами, того дня Святий Дух зійшов на цих апостолів, які вже 50 днів поспіль молилися в Сіонській світлиці, що згодом стала першим християнським храмом.

Після зішестя Святого Духа апостоли помітили у собі деякі зміни: вони набули дару зцілення та пророцтва, а також раптово навчилися говорити різними мовами. Знання мов їм було даровано, щоб нести слово Боже по світу. Після цього учні Христа і вирушили в різні країни, щоб розповісти усім людям про життя Ісуса та його болісну смерть за гріхи всього світу.

Свято Трійці офіційно встановили у 381 році на II Вселенському соборі в Константинополі. Тоді ж сформулювали вчення про Трійцю та затвердили догмат про рівність усіх Божих осіб. Наші предки слов’яни стали відзначати Трійцю через 300 років після хрещення Русі, тобто наприкінці XIII – початку XIV століть.

За переказами, на Зелені свята у річках, озерах та інших водоймах активізується нечиста сила (русалки, водяні), які можуть «потягнути людину на дно» (тобто, вона може втопитися). Звісно, це лише легенди, проте, згідно з народними традиціями, купатися на Трійцю у водоймах не можна.

У це свято будинки прикрашають зеленими травами та гілками дерев. Із давніх часів Трійця вважається символом розквіту природи та початком нового життя.

Вважається, що трави та зелень захистять житло від нечисті й негараздів. А лікарські рослини зібрані в цей день, мають особливу силу для зцілення хворих. 

На Трійцю у храмах проводять святкові літургії, читають молитви за померлими, молитви про порятунок.

Попри негаразди, потрібно зустрічати Святу Трійцю радісно і молитися за швидке закінчення війни та дарування людям миру і щастя!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *