Стріляли гармати, билися лицарі та козаки (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Скалат гучно відсвяткував 500-річчя

А ще у неділю в цьому старовинному містечку, що на Підволочищині, співали українських пісень, смакували мамалигою, стрибали з парашутами та грали у футбол. Багатолюдне захоплююче свято, повне різноманітних розваг та відкриттів, відбулося з нагоди 500-літнього ювілею Скалата.

Скалату 500, святкування Дня міста

[nggallery id=7]

Містечко з поганими дорогами, напівзруйнованим замком та занедбаним парком завдяки старанням і праці сотень людей перетворилося на перлину Тернопілля. І хоч працювати ще є над чим, після святкових відвідин Скалата хочеться вірити, що туристів тут побільшає, а в скалатчан з’явиться бажання змінювати своє місто на краще.

До ювілею тут відремонтували дороги, тротуари, очисні споруди, оновили фасади будинків, освітили вулиці  За словами голови ОДА Валентина Хоптяна, на все це виділили з державного бюджету 3 мільйони гривень, решта ремонтів – за кошти меценатів.

Свякування 500-річчя відбувалося на кількох майданчиках. Найбільше вразило глядачів театралізоване мистецьке дійство «Древній Скалат крізь віки». На замковому подвір’ї билися лицарі та козаки, стріляли гармати та дзвеніли шаблі. У присутніх захоплювало дух від побаченого. Особливо гарно виглядали козаки на тлі замкових веж.

Зовсім поряд смачними стравами пригощали кращі господині Підволочиського району, місцеві кухарі варили на вогнищі юшку та куліш, умільці кували монети з гербом міста. А на сцені відбувався ХІ фестиваль козацької пісні «Байда».

Справжнім подарунком для скалатської молоді став оновлений стадіон. Тут встановили понад 800 пластикових сидінь, оновили бігові доріжки, відремонтували роздягальні, а також провели  освітлення. З нагоди свята відбувся чемпіонат області з козацького багатоборства і нагородженя переможців чемпіонату району з футболу. Потішили публіку своєю майстерністю та повітряним шоу парашутисти зі Львова.

Ще однією несподіванкою дня стали відвідини скалатського парку. Донедавна він був занедбаний, а сьогодні це чудове місце відпочинку з акуратними доріжками, фонтаном, ігровими майданчиками для дітей, альтанками та лавочками.

– Я дуже рада таким змінам, адже тепер матиму де гуляти зі своєю донечкою, – з усмішкою розповідає Ганна, мешканка сусіднього села Криве.

Танцювальний колектив «Перлинки» Скалатського будинку школярів після виступу на «Дитячих фестинах» фотографується в парку. Хлопці та дівчата кажуть, що тепер залюбки тут відпочиватимуть..

Скалатський замок теж здивував своїм новим обличчям. Звідси вивезли  близько 30 вантажівок сміття, спорудили дерев’яний міст до фортечної брами і зовнішні сходи до оборонних веж, у яких облаштували  етнографічний музей, виставку старовинної зброї та експозицію полотен уродженців міста художників Василя та Володимира Купецьких. На майбутнє у підземеллях фортеці планують створити кімнату тортур та обладнати зал сакрального мистецтва.

Завідуюча скалатським відділенням національного заповідника «Замки Тернопілля» Мирослава Смеречинська розповідає, що за весь час своєї роботи в Скалаті ще не бачила такої великої кількості людей.

– Є серед відвідувачів не лише скалатчани і тернополяни, а й гості з інших регіонів, – ділиться враженнями жінка. –  Аж не віриться, що нам вдалося стільки зробити. Щодня, від травня і до сьогодні, 20-30 працівників «Замків Тернопілля» приїждали сюди і наполегливо трудилися, щоб відродити Скалатський замок. Те, що ви бачите сьогодні, результат старань багатьох людей.

Увечері святкування ювілею було в розпалі, а кількість гостей збільшилась удвічі. Повертаючись до Тернополя, я зловила себе на думці, що якось по-іншому тепер дивлюся на це місто. Хотілося б, аби 500 років стали переломним моментом в історії Скалата, а позитивні зміни після святкування ювілею продовжувались і перетворили це місто на туристичну мекку Тернопілля.

Юля ТИМКІВ.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *