Володимир Бліхар: «Народний контроль» іде у міську раду з прозорими намірами»

Володимир Бліхар: «Народний контроль»  іде у міську раду з  прозорими намірами»

Тepнoпiльськa територіальна виборча комісія зареєструвала новий склад депутатського корпусу Тернопільської міськради, з відкриттям першої сесії 11 листопада депутати і міський голова набудуть своїх повноважень.

Як відомо, команду «Народного контролю», яку я очолюю,  представлятимуть у міській раді також Петро Болєщук, Вікторія Шараськіна і Роман Ляхович – люди, які отримали найвищі рейтинги у списку кандидатів у депутати від нашої молодої політичної сили. Сьогодні ще непросто дати характеристику новоутвореній партійній четвірці, адже кожен в ній, по-перше, непересічна особистість, по-друге, професіонал своєї справи (тут і культура, і медицина, і бізнес, і сфера місцевого самоврядування). А спільним для усіх, беззаперечно, є прозорість намірів, з якими «Народний контроль» іде до міської ради: їх декларували на передвиборчих зустрічах з громадою, за дотримання цих засад звітуватимемо перед тернополянами. Ці наміри і засади – чесна, прозора, відповідальна влада.

Першочергові кроки, які маємо зробити, щоб Тернопільська міська рада чесно діяла в інтересах громади.

На керівні посади у місті будемо призначати лише людей, обраних у результаті відкритих, прозорих конкурсів. Особлива увага до обрання керівників, котрі розпоряджаються значними коштами з бюджету, на посади, де існує великий потенціал докорупційних дій (управління майном та землею міста, ремонтом доріг, утриманням житлового фонду, освітою та медициною).

Бюджет міста стане прозорим. Інформація про кожну витрачену гривню громади міста буде оприлюднюватися в Інтернеті. Чиновник, котрий прийняв рішення про перерахування коштів, повинен вказати, на якій підставі це зроблено, обґрунтувати ціну.

Прозоре ціноутворення усіх послуг. Вартість кожної послуги, що міська рада надає мешканцям міста, буде обґрунтовуватися спеціалістами. Найважливіше – прозоре формування тарифів, комунальних послуг. Кожен мешканець міста повинен знати, чому він платить саме таку ціну.

Публічність усіх рішень місцевої влади. Попереднє оприлюднення всіх проектів рішень  міської ради, виконкому, підрозділів виконавчих структур (департаментів). Вільний онлайн доступ громадян до інформації про плановані рішення міської влади.

Громадські обговорення – основа діяльності.  Продаж/оренда міського майна, що має значиму вартість (земля, нерухомість, комунальні підприємства), здійснюватиметься лише після громадського обговорення.

Публічна оцінка роботи чиновника. Роботу міських чиновників оцінюватимуть ті, хто користується їхніми послугами, – мешканці міста на підставі визначених критеріїв оцінки. Від цих оцінок має залежати зарплата чиновника та його кар’єрний ріст.

Громадський контроль у владі. Контролюючі функції за діями влади, у тому числі через присутність у виконавчих комітетах місцевих рад, мають виконувати представники громади – авторитетні громадські діячі, представники експертного середовища.

Упевнений, що разом зі свідомими і активними тернополянами обов’язково зможемо запровадити ці прості і прозорі «правила гри» у діяльність нової міської ради, щоб влада у нашому місті таки працювала чесно!

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *