6 лютого – яке сьогодні свято, прикмети й іменинники, що не можна робити

6 лютого – яке сьогодні свято, прикмети й іменинники, що не можна робити

У цей день світ відзначає Міжнародний день бармена та Міжнародний день саамів.

На Ямайці святкують День Боба Марлі, у Новій Зеландії – День Вайтанги, у США – День паличок для їжі і День Рональда Рейгана, на Балі – День тиші.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 6 лютого вшановує пам’ять святої блаженної Ксенії Міласської (в миру Євсевії) – черниці з цікавою і загадковою долею, несамовито вірною християнській вірі, яка володіла даром розради всіх стражденних.

Вона була дочкою знатного чоловіка і одного разу покинула дім для того, щоб служити Христу. Побудувала жіночий монастир і все життя провела у роботі, добрих справах і молитвах.

Ще день називають «Аксіньі (Ксенії)-полузимниці». Люди перевіряли, чи вистачить запасів до нового врожаю. Вважалося, що з цього дня починалися найважчі дні, оскільки запаси починали підходити до кінця, а до озимих (першого хліба) було ще довго.

Що сьогодні не можна робити

В цей день літнім людям не дозволялося шити, в’язати, стригти нігті і волосся, а також застеляти постіль. Не можна готувати квас – до неурожайного року.

Прикмети на 6 лютого

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

– яка погода на Аксенію, такою буде і вся весна;

– гарна погода – до теплої весни;

– на Ксенію ясно – весна буде сонячною;

– хуртовина, завірюха – до неврожаю;

– хмари негусті та високі – до швидкого тепла.

У кого іменини

Іменини у Ксенії, Герасима, Дениса, Тимофія, Агапія і Миколи.

Пам’ятні дати 6 лютого, річниці та події

У 1663 році в Англії почалося карбування золотої гінеї.

У 1822 році китайське судно «Пек Сінг» наскочило на рифи поблизу острова Банку, загинуло 1600 осіб. Це – друга за кількістю жертв корабельна аварія XIX століття після загибелі «Султанші».

У 1880 році австрійським астрономом Іоганном Палізою був відкритий великий астероїд Медея.

У 1886 році німецький хімік Клеменс Вінклер відкрив германій.

У 1945 році в Лондоні почала працювати I Всесвітня конференція профспілок, організована Британським конгресом тред-юніонів. На ній була створена Всесвітня федерація профспілок.

У 1948 році угорський фізик Золтан Бей вперше отримав луно-сигнал з Місяця. Таким чином народилася радіолокаційна астрономія.

У 1952 році на престол зійшла Єлизавета II, діюча королева і глава держави Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії, глава 15 держав Співдружності Націй.

В 1958 році в аеропорту Мюнхена під час зльоту розбився літак, на борту якого знаходилася футбольна команда «Манчестер Юнайтед». Загинули 23 людини, серед них – 8 футболістів.

У 1959 році американський вчений і інженер Джек Кілбі, працював на Texas Instruments (TI), отримав патент на винахід інтегральної схеми. У 2000 році за цей винахід він став лауреатом Нобелівської премії з фізики.

У 1996 році британську антарктичну станцію «Фарадей» передали українським полярникам. На її базі була створена українська станція «Академік Вернадський».

У 2004 році в Таїланді 357 парашутистів встановили рекорд з купольної акробатики – вони утворили в небі гігантську квітку, кольори якої відповідали кольорами національного прапора країни.

У 2008 році відбулося виверження вулкана Тунгурауа в еквадорських Андах, на території національного парку Сангай. Два населених пункти в центральному Еквадорі засипало попелом, повідомляє УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *