Bellingcat оприлюднила докази російського походження «Бука», що збив Boeing рейсу MH-17 (ФОТО)

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat оприлюднила нове фото, яке підтверджує, що зенітно-ракетний комплекс «Бук», що влітку 2014 року збив Boeing 777 в небі над Україною, був приписаний до російської бригади.
Про це йдеться в доповіді на сайті організації, передає РБК-Україна.

10

Зокрема, експерти виявили нову фотографію ЗРК «Бук 332». Фото підтверджує, що машина була приписана до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади (військова частина 32406).

Це остання відома фотографія «Бука» перед передислокацією ЗРК з Росії в Україну. Знімок зроблений в 2013 році, проте потрапив у мережу тільки в лютому 2015 року, зазначають розслідувачі в своїй доповіді.

9

Про те, що «Бук» на фото – той самий, який, за твердженням Bellingcat, збив малайзійський Boeing, свідчать білі цифри номера, позначки габариту навантаження і транспортні марки.

«Вони знаходяться в тому ж місці, що і на фотографіях і відео «Бука 332», коли він був в Росії в червні 2014 року і в Україні в липні 2014 року», – підкреслюють автори доповіді.

На фото зображений чоловік на тлі ЗРК «Бук 332», ззаду – рожевий контейнер для перевезення ракети 3М8 ЗРК «Коло».

11

Фотографія з механіком була зроблена на транспортному дворі 53-ї бригади, йдеться в доповіді. Підтверджує це інший знімок, опублікований невідомим курсантом в серпні 2014 роки (ім’я курсанта автори доповіді не вказують, відомо тільки, що він проходив збори в Курську у напрямку одного з московських вузів).

12

На знімку другого курсанта зображений той же рожевий ракетний контейнер і «Бук 332». Геотеги підтверджують, що фото зроблено у дворі 53-ї бригади в селищі Маршала Жукова, неподалік Курська. Геолокацію фотографії авторам доповіді вдалося підтвердити завдяки супутниковим знімкам.

13

З’ясовано, що людина на знімку займається ремонтом військової техніки, зокрема, ремонтом «Бук-М1». Механік пояснив, що був у багатьох містах Росії в силу специфіки своєї роботи. Він підтвердив, що «точно був» в Курську в 2013 році і «можливо» в 2014 році.

Нагадаємо, раніше група міжнародних експертів-розслідувачів Bellingcat анонсувала публікацію 5 червня 2017 року двох нових доповідей, присвячених авіакатастрофі рейсу MH17 на Донбасі.

  • 14
  • 15
  • 16

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *