Місячний календар на березень 2020 року

Місячний календар на березень 2020 року

4 березня –
Місяць перебуває у знаках Близнята, Рак (6:23)

Замочуйте і висівайте на розсаду насіння помідорів. Доглядайте за сходами перцю. Несприятливий час для обробки від захворювань і шкідників, заготівля грунтосумішей. Під впливом зростаючого Місяця займайтеся посівами і посадками.

5 березня –
Місяць перебуває у знаку Рак

День, сприятливий для висівання на розсаду насіння помідорів, а також для висівання насіння зелені у закритий грунт. Вдалий день для посівів, посадки, пересадки і обрізання різних квіткових культур: айстр, гвоздик, крокусів, гіацинтів, маргариток, троянд та інших. Свій результат дадуть кореневі підгодівлі.

6 березня –
Місяць перебуває у знаках Рак і Лев (11:23)

Пора підготовки до посадкового сезону в самому розпалі – приступайте до посіву на розсаду ранніх сортів огірків, болгарського перцю, помідорів, кабачків, кольрабі і ранньої капусти, фізалісу, цукіні, качанного салату і майорану. У теплиці можна полити і підживити розсаду, але не застосовувати засобів захисту рослин від хвороб і шкідників.

7 березня –
Місяць перебуває у знаку Лев

День, несприятливий для висівання насіння овочевих культур. Можна виносити, якщо погода дозволяє, на пророщування картоплю. У саду обприскайте від шкідників та хвороб плодові дерева і кущі, побіліть стовбури.

8 березня –
Місяць перебуває у знаках Лев, Діва (12:45)

Огляньте в підвалі як зберігаються цибулини гладіолусів, коренебульби жоржин, бегоній. Можливий посів квіткових культур: волошок, календули, незабудок. Підлийте і підживіть кімнатні рослини, очистіть їх листя.

9 березня –
Місяць перебуває у знаку Діва

Повний місяць. Займайтеся підготовчими роботами, доглядайте кімнатні рослини. У саду побіліть плодові дерева. Перевірте живці для весняного щеплення плодових дерев і винограду.

10 березня –
Місяць перебуває у знаках Діва, Терези

Готуйте парники: ремонтуйте, закривайте склом і плівкою. Настав час закладати бульби картоплі на пророщування. Для цього потрібно відігріти їх при температурі 24 градуси.

11 березня –
Місяць перебуває у знаку Терези

Сьогодні нічого не висівайте і не висаджуйте – несприятливий для цього день. Укорінюйте живці, можна провести щеплення, формуюче і санітарне обрізання дерев і кущів.

12 березня –
Місяць перебуває у знаках Терези, Скорпіон (11:34)

Після 12 год. дня можна висівати на розсаду насіння помідорів, баклажанів, гіркого перцю, а також однорічних квітів. Можна висаджувати в ящички на
підвіконня пророслу цибулю або коріння петрушки на зелень.

13 березня –
Місяць перебуває у знаку Скорпіон

Продовжуйте роботу попереднього дня. Сприятливий день для пікування розсади перцю і високорослих помідорів. Через кілька днів їх можна підживити
фосфатними добривами.

14 березня –
Місяць у знаках Скорпіон, Стрілець (13:16)

Сьогодні можна обрізати дерева і кущі. Формуйте крони молодих плодових дерев. Обприскайте від шкідників та хвороб, не забудьте поновити побілку на штамбах дерев. Відмінний час для посівів і посадки бульбо-цибулинних культур, декоративних багаторічників і однорічників, замочування насіння, посів ранніх помідорів, солодкого перцю і огірків.

15 березня –
Місяць перебуває у знаку Стрілець

Продовжуйте доглядати за розсадою помідорів і перцю. Час повернути ємності з розсадою іншим боком до шибки. Також плануйте майбутні насадження, за
потреби докупіть насіння. Ознайомтесь із новинками на насіннєвому ринку.

16 березня –
Місяць перебуває у знаках Стрілець, Козеріг (18:31)

Приділіть увагу квітникам. Грунт із насадженнями нарцисів, тюльпанів, лілій посипте суперфосфатом і нітратом амонію. Побіліть штамби плодових дерев і обприскайте від хвороб та шкідників.

17 березня –
Місяць перебуває у знаку Козеріг

Рекомендовані роботи: посів городніх рослин, урожай яких призначається для зберігання або збору насіння, всі види підгодівлі, боротьба із захворюваннями і шкідниками. Несприятливі маніпуляції з корінням. День, хороший для посадки цибулин, бульб для вигонки в будинку або в теплиці, що обігрівається, замочування насіння, посіву однорічників на розсаду, пересадки кімнатних квітів.

18 березня –
Місяць перебуває у знаку Козеріг

Сьогодні можна починати посіви, посадку овочів і зелені. Сприятливі також підгодівлі, пасинкування, обприскування рослин проти інфекцій і шкідників. Небажано пікірування та інші роботи з корінням.

19 березня –
Місяць перебуває у знаках Козеріг, Водолій (3:18)

Приділіть увагу рослинам у теплиці: розпушуйте грунт, виполюйте бур’яни, огляньте, чи немає на них шкідників та хвороб. Не займайтеся посівами, посадками, поливами, підгодівлею.

20 березня –
Місяць перебуває у знаку Водолій

Висадіть в ящики на підвіконня пророслу цибулю, коріння петрушки для ранньої зелені. Насіннєву картоплю покладіть для пророщування. День підходить для обробки грунту, пасинкування, прищипування вегетуючих рослин, обприскування їх проти інфекцій і шкідників.

21 березня –
Місяць перебуває у знаках Водолій, Риби

У теплиці пересаджуйте розсаду, видаляйте слабкі рослини, розпушуйте грунт, виполюйте бур’яни. Аби запобігти сонячним опікам, побіліть стовбури дерев.

22 березня –
Місяць перебуває у знаку Риби

Перевірте, як збереглися цибулини гладіолусів, коренебульби жоржин, бегоній. Полийте кімнатні квіти, підживіть спеціальними добривами.

23 березня –
Місяць перебуває у знаку Риби

Сьогодні можна висівати редиску у закритий грунт або під плівку. Підживіть рослини у теплиці. Можна виполювати бур’яни, проріджувати сходи.

24 березня –
Місяць перебуває у знаках Риби, Овен

Молодий місяць. Нічого не висівайте і не висаджуйте сьогодні. Продовжуйте доглядати за розсадою помідорів і перцю. Час повернути ємності з розсадою іншим боком на підвіконні, притінити від яскравого сонячного світла.

25 березня –
Місяць перебуває у знаку Овен

Якщо сприяє погода, можна готувати грядки для висівання ранніх культур: моркви, салату, петрушки. Можна вносити добрива та вапнувати грунт.

26 березня –
Місяць в знаках Овен, Телець (15:37)

Після обіду можна висіяти зелень. Огляньте розсаду в теплиці – час її підживити. Розсаду перцю слід полити відстояною водою і підживити розмеленою яєчною шкаралупою.

27 березня –
Місяць перебуває у знаку Телець

Продовжуємо роботу попереднього дня. Сьогодні можна висаджувати дерева і багаторічні декоративні культури. Якщо сприяє погода і надворі тепло – провітрюйте кущі троянд.

28 березня –
Місяць у знаку Телець

Продовжуйте роботу попереднього дня. День, сприятливий для висівання пряних трав, а також гороху і капусти на теплі грядки й під плівкове укриття.

29 березня –
Місяць перебуває у знаках Телець, Близнюки

Плануйте майбутні насадження. Ознайомтеся з новинками овочевих культур та новими сортами плодових дерев.

30 березня –
Місяць перебуває у знаку Близнюки

День, сприятливий для висаджування кущів і живоплоту. Перевірте живці для весняного щеплення плодових дерев і винограду.

31 березня –
Місяць перебуває у знаках Близнюки, Рак

Можна висаджувати плодові дерева, декоративні і ягідні кущі. Готуйте грядки і газони під посіви.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *