Чи перейде український бізнес на розрахунки у євро?

Чи перейде український бізнес на розрахунки у євро?

Нацбанк України рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро. З такою пропозицією виступила заступник голови НБУ Катерина Рожкова. За її словами, уже внесли чимало змін у нормативно-правову базу і багато змін ще готують. Після імплементації запланованого, буде простіше працювати з банками єврозони, кажуть у НБУ.

4– Наскільки це вигідно українському бізнесу, враховуючи той факт, що більшість європейських банків, маючи дочірні банки у США, будують однакові системи контролю? І, взагалі, чи є в цьому доцільність? Тим паче, Азія, Південна Корея, Японія, Китай не хочуть переходити на розрахунки у євро – тільки долари. А український бізнес співпрацює із згаданими регіонами. То чи існує реальна доцільність змінювати розрахунки?

– Національний банк висуває пропозицію щодо зміни курсоутворюючої валюти в Україні з долара США на євро у зв’язку із збільшенням питомої ваги розрахунків у євро, – відповідає на запитання «Нашого ДНЯ» декан факультету банківського бізнесу ТНЕУ, к.е.н., доцент Богдан Петрович  АДАМИК (на фото). – Це жодним чином не означає, що бізнес зобов’язаний переходити на розрахунки у євро. Бізнес має можливість вибору валюти розрахунку. І країни Азії, Південна Корея, Японія, Китай та багато інших країн в контрактах будуть вказувати долар США.

– Чи може вплинути ця новація на курс долара і євро в Україні?

– НБУ планує визначати офіційний обмінний курс щоденно, за результатами торгів на міжбанківському валютному ринку, не до долара США, як це робилося увесь останній період, а до євро. Відповідно, курс до долара США буде визначатися вже по відношенню до міжнародного курсу євро. Але це лише плани, і чи будуть вони реалізовані у 2017 році – сумнівне питання.

Загалом на курс долара США і євро в Україні зміна курсоутворюючої валюти суттєво не вплине, оскільки на міжбанківському валютному ринку, як тепер, так і в майбутньому, щоденно торги будуть проводитися і з доларом США, і з євро. Тому робити з цього якусь проблему я не бачу змісту. Зміниться лише механізм визначення офіційного обмінного курсу гривні по відношенню до іноземних валют. Правила торгів, фактично, не зміняться.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *