Дії платника третьої групи при відсутності доходів у I кварталі

Дії платника третьої групи при відсутності доходів у I кварталі

Згідно з абзацом першим п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (абзац другий п. 294.1 ст. 294 ПКУ).

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

У податковій декларації юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи відображають обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою (п. п. 296.5.4 п. 296.5 ст. 296 ПКУ).

Таким чином, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом першого кварталу поточного року відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, не зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи за І квартал поточного року.

Разом з цим, якщо платник єдиного податку третьої групи самостійно виявив помилку у раніше поданій ним податковій декларації, то відповідно до частини «б» п.50.1 ст.50 ПКУ може у складі звітної декларації за І квартал надати відповідні уточнені податкові зобов’язання (розділ IV декларації). Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *