«Єдиний внесок: від обчислення до сплати»: «гаряча лінія» у тернопільській податковій

«Єдиний внесок: від обчислення до сплати»: «гаряча лінія» у тернопільській податковій

У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області заступник начальника управління – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень громадян управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Володимир Брудко під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо обчислення та сплати єдиного внеску.

Найцікавіші запитання та відповіді – увазі читачів.

Чи сплачується єдиний внесок, якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?

– Частиною 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Чи звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами)?

– Фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами), не звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Виключенням є тільки фізичні особи – підприємці за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Чи звільняється від сплати єдиного внеску працюючий на підприємстві, в установі, організації пенсіонер за віком?

– Звільнення від сплати єдиного внеску за працюючих на підприємстві, в установі, організації пенсіонерів законодавством не передбачено.

Який термін сплати штрафної санкції з єдиного внеску?

– Відповідно до абзацу другого частини чотирнадцятої ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.

Чи застосовується відповідальність до фізичної особи – підприємця – пенсіонера за віком або особи з інвалідністю, яка помилково у додатку 5 до звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску визначила зобов’язання та бажає скасувати подану звітність?

– У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, суми єдиного внеску підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

На сьогодні діють нові рахунки з єдиного внеску. З якого числа відбулися зміни?

– Починаючи з 2-го травня 2019 року кошти з єдиного внеску, які сплачувалися платниками на старі рахунки, не зараховуються, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *