Книги ОРО на РРО – за новою формою

Книги ОРО на РРО – за новою формою

Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 (далі – Наказ №547) внесено зміни до форм книг обліку розрахункових операцій (далі – книга ОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю.

Зокрема, затверджені форми книг ОРО передбачають відображення загальної суми розрахунків (графа 5), суми розрахунків, що оподатковуються податком на додану вартість (графа 6), суми розрахунків, що оподатковуються акцизним податком (графа  7), суми податку на додану вартість (графа 8), суми акцизного податку (графа 9).

Отож, на сьогодні перші, другі та наступні книги ОРО на РРО мають реєструватись виключно за новими формами.

Суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги ОРО на РРО за старою формою до першої із подій: закінчення книги ОРО; завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО; виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період – протягом місяця після набрання чинності Наказом №547.

Після спливу зазначеного терміну при виникненні підстав для перереєстрації книг ОРО здійснюється реєстрація другої або наступної книги ОРО на РРО за новою формою.

Відзначимо, що суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, у касових чеках яких обов’язковим реквізитом є дані про акцизний податок, використовуючи книги ОРО за старою формою, здійснюють записи таким чином:

1) у назвах граф 6,7 книги ОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться: у графу 6 – сума розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку; у графу 7 – «сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Для зручності ведення книги ОРО ДФС рекомендує суб’єктам господарювання звернутись до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної книги ОРО на РРО за новою формою. Така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 05.08.2016 р. №26665/7/99-99-08-01-03-17. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *