Михайло Апостол про те, скільки мільярдів гривень поки що минають державну казну

Михайло Апостол про те, скільки мільярдів гривень поки що минають державну казну

Радник міністра МВС, наш земляк Михайло Апостол переконаний, що господарський підхід до використання такого потужного ресурсу України, як землі державної власності, здатне наповнити казну десятками, а то й сотнями мільярдів гривень. За його словами, Тернопільщина на особистому прикладі показує надзвичайно величезні можливості і резерви в питанні земельних відносин та господарського використання землі державної власності.

– Наведу один приклад і все стане зрозуміло.

У жовтні цього року Головне управлінням Держгеокадастру в Тернопільській області провело земельні аукціони, на яких товаровиробники придбали право оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів ) площею 257 га в різних районах області.

Тепер увага: до цього часу вартість гектара такої землі складала близько 400 грн. Стартова ціна на аукціоні була вищою – 1011 грн. за  гектар. А КУПИЛИ право оренди в середньому за  4357 гривень за гектар. Це – у 4,31 раза більше від стартової ціни і в 10,9 раза більше від тої, яка була раніше.

В нашій області таких земель майже 150 тисяч га, а в Україні -5-7 мільйонів (без інвентаризації точно ніхто не знає).

Що це по фінансах? Кілька десятків мільярдів гривень йдуть куди завгодно, тільки не державі.

А за останніх десять років – це вже сотні мільярдів гривень –  тільки від неефективного, недержавницького використання земельних ресурсів.

А скільки таких та інших ресурсів ще є в Україні?!

Я вже не кажу про можливість подолання головної корупційної складової в цьому питанні.

А ми говоримо про якісь «копійки» в деклараціях. Це просто квіточки. Ягідки будуть тоді, коли приймуть закон щодо можливості побачити розшифровку цих відсотків в корпоративних правах і наявності всіх товаро-матеріальних цінностей у власних долях компаній, – зазначив Михайло Апостол.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *