Суб’єкт господарювання при ввезенні транспортного засобу, що використовувався, для вільного обігу може застосовувати знижені ставки акцизного податку

Суб’єкт господарювання при ввезенні транспортного засобу, що використовувався, для вільного обігу може застосовувати знижені ставки акцизного податку

Згідно з п. 15 підрозд. 5 розд. ХХ Податкового кодексу України тимчасово, до 31 грудня 2018 року, зменшено ставки акцизного податку на легкові автомобілі, що використовувалися, та класифікуються у товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, крім автомобілів, зокрема, що ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

Відповідно до ст. 212 Податкового кодексу України платниками акцизного податку, зокрема, є: особа – субєкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України;т фізична особа-резидент або нерезидент, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства.

Таким чином, за умови виконання вимог, встановлених п. 15 підрозд. 5 розд. ХХ Податкового кодексу України, суб’єкт господарювання при ввезенні на митну територію України для вільного обігу транспортного засобу, що використовувався, може застосовувати знижені ставки акцизного податку.

При цьому до внесення змін до класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 №1011, при митному оформленні легкових автомобілів, що використовувалися, за ставками акцизного податку, встановленими п. 15 підрозд. 5 розд. XX Податкового кодексу України, у графі 36 митної декларації зазначається код пільги з оподаткування товару акцизним податком «172».

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (веб-портал ДФС, вкладинка «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 210.07). Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *