Тернопільська обласна державна адміністрація: акценти листопада

Тернопільська обласна державна адміністрація: акценти листопада
barna
У 2016 роцi у сферу культури iнвестовано близько 20 млн. грн.

У розвиток спорту на Тернопільщині планують вкласти понад 10 млн. грн.

Тернопільщина суттєво покращує спортивну інфраструктуру. Вже цього року за сприяння народного депутата України Тараса Юрика у чотирьох районах області – Підгаєцькому, Козівському, Зборівському та Бережанському оснащують футбольні поля із сучасним покриттям. Днями він особисто перевірив хід робіт на одному з них у м.Підгайці. Поблизу цього майданчика також будуть встановлені і спортивні тренажери.

За сприяння Тараса Юрика, в обласній адміністрації у листопаді «заклали фундамент» для довготривалого проекту у цьому ж напрямку – підписали меморандум про партнерство та співробітництво з Федерацією футболу України. У наступному році щонайменше 10% Фонду регіонального розвитку, а це – близько 10-15 млн. грн. планують спрямувати на розвиток спортивної інфраструктури краю.

Тарас Юрик у Пiдгаєцькому районі,  де завершують оснащувати футбольний майданчик.
Тарас Юрик у Пiдгаєцькому районі, де завершують оснащувати футбольний майданчик.

Тернопільщина одна з перших в Україні розпочинає реформу бібліотек

Змоделювати образ ідеальної бібліотеки, розробити план дій та визначити команду людей, які готові реалізовувати зміни – Тернопільщина впевнено крокує назустріч реформам. Однією з них є проект з модернізації бібліотек.

Аби зміни були результативними, в області спільно з благодійним фондом «Бібліотечна країна» провели стратегічну сесію. До обговорень запросили міжнародних експертів, видавців, бібліотекарів, громадських активістів та студентів. Реалізація проекту почнеться вже цього року у Тернополі та в одній з територіальних громад. Адже з децентралізацією фінансування бібліотек лягає на місцеве самоврядування.

За словами заступника голови ОДА Юрія Юрика, важливо напрацювати модель, при якій бюджетний ресурс буде використовуватися максимально ефективно, а читач зможе отримувати нову якість послуги. «Бібліотека має стати місцем зустрічей, тут мають народжуватися нові проекти, треба зберегти якісну друковану книгу, але водночас і крокувати в ногу з часом: використовувати інформаційні технології нового зразка», – зазначає він.

Юрiй Юрик та Iгор Степурiн, засновник видавництва  Саммiт-Книга пiд час  обговорення  нової моделі бібліотек.
Юрiй Юрик та Iгор Степурiн, засновник видавництва Саммiт-Книга пiд час обговорення нової моделі бібліотек.

ТНЕУ відмовився від 84 га землі на користь бійців АТО

Завдяки вдалим перемовинам керівництва Тернопільської ОДА, поблизу обласного центру вдалося знайти територію, яка буде виділена під земельні ділянки учасникам АТО. Від права користування землею відмовився Тернопільський Національний економічний університет – площа ділянки – 84 га.

Наразі згадана територія знаходиться у державній власності. Після завершення необхідних процедур, на неї зможуть претендувати усі жителі Тернопільської області, які мають статус учасника АТО та члени їхніх сімей, а також і члени добровольчих батальйонів.

Голова ОДА Степан Барна наголошує, що процес передачі землі має бути максимально прозорим. З цією метою він доручив створити робочу групу та напрацювати найбільш ефективний механізм. Як зазначають в обласному управлінні Держгеокадастру, попри те, що згадана ділянка має сільськогосподарське призначення – на ній можна звести садовий будинок площею до 300 м кв. Згідно Постанови Кабміну такій будівлі може бути надано статус житлового будинку. При чому процедура переоформлення не є складною.

Всебiчна пiдтримка захисникiв - спiльне завдання адмiнiстрацiї  та громадських об’єднань.
Всебiчна пiдтримка захисникiв – спiльне завдання адмiнiстрацiї та громадських об’єднань.

Результат децентралізації: в громадах доходи зросли у чотири рази

У Теребовлянському районі відбулася колегія за участю голови обласної адміністрації Степана Барни. Серед позитивів відзначили успіх у розвитку територіальних громад. Як підкреслює Степан Барна, розуміння позитивів від реформи децентралізації у поєднанні з ефективним менеджментом призводить до того, що на місцях акумулюється більше коштів. І це підтверджується цифрами: порівняння соціально-економічних показників за І півріччя нинішнього і минулого років свідчить про те, що власні доходи на одного жителя громади зросли приблизно у чотири рази: середній показник у 2015 році – 147 грн., у 2016 році – 720 грн. Загалом громади Теребовлянського району отримали цьогоріч близько 30 млн. грн. І за ці кошти реалізовуються проекти, на які багато років не вистачало ресурсу, але які є потрібними для місцевих жителів.

Олег Валов: ефективнiсть проектiв  залежить вiд активностi самих громад.
Олег Валов: ефективнiсть проектiв залежить вiд активностi самих громад.

Фінансування заходів культури збільшили приблизно на 30%

У 2016 році в середньому на третину зросла кількість коштів, які спрямовувалися на заходи у сфері культури. Важливо, що у цьому році вже спрямували більше 15 мільйонів на реалізацію інфраструктурних об’єктів, зокрема, реконструкцію будинків культури. Це заклади у Борщові, Зборові, Трибухівцях Бучацького району, Ангелівці Тернопільського району, Улашківцях на Чортківщині та інших населених пунктах об`єднаних територіальних громад. Загалом, протягом року у сферу культури інвестовано близько 20 млн. грн. – це кошти з Державного фонду регіонального розвитку, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. В наступному році планується  реалізувати ще більше проектів у сфері культури.

На Тернопільщині розширюються програми соцзахисту АТОвців

У листопаді 31 жителю Тернопільщини присвоєно статус «учасник бойових дій – доброволець». Члени комісії, що створена при Тернопільській ОДА, розглянули можливість компенсації бійцям-добровольцям сплати комунальних послуг. У даному питанні вирішено звернутися в органи місцевого самоврядування з проханням: спрямувати на відшкодування вартості комунальних послуг кошти з місцевих бюджетів.

Окрім того, Тернопільська облдержадміністрація, обласна рада та громадська спілка «Об`єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!»» підписали меморандум про співпрацю. Важливою складовою спільної роботи є те, що учасники АТО та члени їхніх сімей можуть отримувати картки зі знижками на товари та послуги. Також картка передбачає право на безоплатні правові та юридичні консультації, безкоштовне обстеження та медичні послуги, психологічну допомогу, участь в освітніх та оздоровчих програмах.  Як відзначив заступник голови ОДА Юрій Юрик, діяльність громадських та волонтерських організацій є важливою складовою спільної державної політики щодо підтримки та соціального захисту українських військових та добровольців. Також він відзначив, активність представників бізнесу Тернопільщини, які підтримують цю соціальну ініціативу та долучаються до проекту.

Степан Барна: пiдготовленi загони  тероборони - гарантiя безпеки на мiсцях.
Степан Барна: пiдготовленi загони тероборони – гарантiя безпеки на мiсцях.

Підтримку загонів територіальної оборони планують передбачити в бюджеті

На початку листопада Тернопільщина одна з перших в Україні провела «Стрілецький день». Загалом цей проект передбачає регулярну підготовку членів загонів територіальної оборони. Основними завданнями яких є: підтримання безпеки та правопорядку у районі та боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно створеними збройними формуваннями. Участь в інструкторсько-методичних навчаннях з інженерної, військово-медичної, тактичної та вогневої підготовки взяли також Голова ОДА та керівники райдержадміністрацій. На даний час загони тероборони Тернопільської області укомплектовані в середньому від 40 до 100%, залежно від району області. За словами голови ОДА Степана Барни, завдання – в найближчому часі сформувати загони територіальної оборони на всій території області – у кожному без винятку районі. При цьому важливо, щоб відібрані люди пройшли відповідний вишкіл. Крім того, планується, що підтримка загонів територіальної оборони буде закладена в обласний та районні бюджети на 2017 рік.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *