Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ долучилась до проведення Екологічних місій (ФОТО)

Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ долучилась до проведення Екологічних місій (ФОТО)

В Архикатедральному соборі Тернопільсько-Зборвської архиєпархії УГКЦ молитвою до Бога Творця та богословсько-практичними доповідями на екологічну тематику розпочалися Екологічні місії задля порятунку створіння. Про це повідомля сайт архиєпархії.  

Молодь різних християнських організацій, професори разом із студентами кафедр географії та геоекології ТНПУ ім. В.Гнатюка, хор братів-семінаристів ТВДС ім. Патріарха Йосифа Сліпого та багато віруючих і небайдужих до стану довкілля вірян зібралися, щоб помолитися за Божий мир і спокій для нашої Неньки України та за збереження усіх тих дарів, якими Небесний Творець обдарував нашу землю.

Божественну Літургію очолив референт з питань екології у Тернопільсько-Зборвській архієпархії о. Василь Шафран, який розповів присутнім про діяльність Екобюро УГКЦ та про необхідність таких заходів. Головною темою цьогорічних Екологічних місій, як анонсував священик, стало питання енергозбереження. З доповіддю по цій темі виступив менедженр із питань енергозбереження при Тернопільській міській раді пан Павло Савечко. Він після Літургії розповів про низьку енергоефективність будівель міста, як «хрущівок», так і нових будинків.

Слово мав також завідувач кафедри геоекології та методики викладання екологічних наук, професор і кандидат географічних наук Любомир Царик. Оскільки 2015 рік є ювілеєм – 150 років від дня народження митроплита Андрея Шептицького, – то на запрошення місцевого екореферента пан професор зробив доповідь на тему: «Природоохоронна діяльність галицького митрополита Андрея Шептицького».

Більшість слухачів мабуть уперше почули, що серце славного митрополита було сповнене не тільки любов’ю до Бога і до нашого народу, але і любовю до рідної землі. Доповідач зазначив: «За сприянням Андрея Шептицького постали великі заповідні зони у Карпатах. Він був меценатом і покровителем природодослідницьких центрів. У 1939 році, що є дуже значучим для нашого Тернопілля, стало те, що 180 гектарів лісу навколо села Зарваниці, через сприяння митрополита, стали також природоохоронною зоною».

Екорефент о.Василь Шафран ознайомив присутніх із першою в історії Католицької Церкви екологічною енциклікою «LAUDATO SI’». Присутнім було представлено передісторію та зміст цього документа. Центральним закликом Папи Франциска є: «Ми всі маємо стати інструментом у Божих руках задля спасіння Його створіння…» (Laudato Si’ 14). Священноієрей зазначив: «Наша пасивність та байдужість до екологічних проблем у світі і в Україні, є знаком браку любові до Бога і до ближніх. Ми сьогодні не повинні стояти осторонь цих проблем, а включитися до творення нової еко-духовності та еко-культури».

На завершення тріо дівчат із парафії Св. Архістратига Михаїла м. Тернополя виконали пісню «LAUDATO SI’» і спільною молитвою Папи Франциска за збереження Божого створіння завершили цей захід.

Кожен присутній отримав пам’ятний календарик від Екобюро УГКЦ із закликом: «Ми всі маємо стати інструментом у Божих руках, задля спасіння Його створіння…» (Laudato Si’ 14).

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *