Голова Тернопільської обради підсумував свої перші кроки на цій посаді.
За цей час він встиг провести 2 сесії, прийняти 133 рішення та затвердити 10 програм. Також вдалося виділити 8 мільйонів на програму соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих, 40 мільйонів на освіту, а ще в області незабаром запрацює хоспіс.
Соціальний захист
У новому складі Тернопільської обласної ради утворено окрему постійну комісію, яка безпосередньо займається вирішенням питань учасників АТО і їх сімей.
На виконання програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих на Сході на 2015-2019 роки виділено 8 млн. грн. коштів обласного бюджету.
Дітям із сімей учасників АТО, які навчаються на платній формі у комунальних закладах, компенсуватимуть вартість навчання за рахунок коштів обласного бюджету. Для цього передбачається загалом виділити 477 тисяч гривень. Зокрема, у 2016 році – 177 тисяч гривень для компенсації навчання восьми дітей.
Також облрада працює над тим, щоб комунальні аптеки області безкоштовно відпускали ліки учасникам АТО – кошти будуть компенсуватися з обласного бюджету.
Освіта
Обласна рада спрямувала сорок мільйонів гривень на освіту. 28 мільйонів витратять на вирішення проблем довозу дітей до шкіл у сільській місцевості, зокрема на закупівлю шкільних автобусів. Ще майже два мільйони передбачили на придбання, зберігання і доставку підручників і посібників для школярів.
Медицина
50 мільйонів гривень заплановано на медицину. З них майже 16 мільйонів – на придбання витратних матеріалів для лікування хворих з нирковою недостатністю методом гемодіалізу. Обласна рада на придбання інсулінів направила майже 10 мільйонів гривень. У зв’язку з тим, що не відбулися процедури тендерних закупівель інсулінів фірми «Ново-Нордікс», щоб забезпечити хворих на цукровий діабет медикаментами, в райони та обласний центр краю надійде 770 тис. грн.
На завершення реконструкції Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» обласна рада розподілила майже 2 мільйони гривень.
Також Тернопільській університетській лікарні виділили понад 21 мільйон гривень на створення кардіохірургічного центру.
Культура
Обласна рада проголосила 2016 рік в Тернопільській області Роком Івана Марчука. А також – затвердила програму збереження культурної спадщини регіону на 2016-2020 роки. Зокрема, чиновники обіцяють облаштувати охоронні дошки на 320 об’єктах культурної спадщини, створити археологічний музей-скансен на пам’ятці черняхівської культури в селі Чернелів-Руський Тернопільського району та виготовити проектну документацію на реставрацію палацу графа Бадені в селищі Коропець Монастириського району. Програма передбачає на її реалізацію майже 5 мільйонів гривень. З них 4,5 – з обласного бюджету.
Також, за словами Віктора Овчарука, обласна рада врешті розв’язала проблему щодо надання дозволів на здійснення господарської діяльності користувачів надр. Якщо підприємець надає усі документи, у тому числі – соціальний пакет, і його підтримує місцева громада – дозволи обов’язково нададуть.
Віктор Овчарук запевнив, що це лише початок його роботи – є багато планів, напрацювань та задумів, які він разом з депутатами втілюватиме у майбутньому.
– Звичайно, 100 днів – це дуже невеликий термін, щоб говорити про кардинальні зміни та глобальні підсумки зробленого, – додав він. – Разом з тим, обласна рада працює, приймає рішення, необхідні громаді Тернопілля. Переконаний, що надалі докладатимемо максимум зусиль для розвитку нашого краю.