Грошові внески до статутного капіталу: податкове відображення

Грошові внески до статутного капіталу: податкове відображення

Відзначимо, що податкові різниці, пов’язані з формуванням статутного капіталу у Податковому кодексі України (далі – ПКУ), не передбачені. Відповідно такі операції зі здійснення внесків до статутного капіталу у податковому обліку відображаються так само, як і в бухгалтерському обліку (пп.134.1.1 ПКУ). Отримання внесків до статутного капіталу відображається на рахунках обліку капіталу та не впливає на розмір об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Щодо єдиного податку, то зауважимо, що сума коштів, внесена засновниками або учасниками до статутного капіталу платника єдиного податку, також не буде доходом такого платника (пп.8 п.292.11 ПКУ).

Операція з випуску (розміщення) акцій і корпоративних прав не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.1 ПКУ). Відповідно податкові зобов’язання в емітента не виникають. Розподілу вхідного ПДВ за придбаними для операцій, що оподатковуються і не оподатковуються ПДВ, не відбувається, оскільки ця операція не є постачанням товарів або послуг.

Отримання внеску до статутного капіталу коштами не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ, за умови, що такі кошти підтверджені відповідними статутними та розрахунковими документами , повідомили у відділ і організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області .

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *