Перевірка та обслуговування кріплень для вогнегасників

Перевірка та обслуговування кріплень для вогнегасників

Про протипожежне обладнання слід дбати, аби воно завжди було готове для миттєвого використання, це зрозуміло. А ось що робити з аксесуарами для нього? Візьмемо, до прикладу, кріплення для вогнегасників: чи потрібно їх взагалі перевіряти та обслуговувати? Якщо так, то наскільки часто? На що дивитись, що діагностувати? Як виправляти помічені дефекти? Спробуємо розібратися з кожним з цих питань.

Перш за все констатуємо: так, навіть найкращі кріплення вогнегасника все ж таки потребують перевірок. Адже жоден аксесуар до протипожежного обладнання не є вічним й може деформуватися під дією механічних навантажень або інших негативних факторів.

Як часто перевіряти кріплення для вогнегасників?

Є обов’язкова й додаткова умови. Так, кріплення потрібно перевіряти під час кожного планового огляду вогнегасника. Тобто раз на півроку, на 1 рік, 2 або 5, в залежності від типу протипожежного обладнання. Але, задля власної впевненості, їх також можна перевіряти щоквартально.

Магазин Шериф запевняє: візуальний огляд раз на 3 місяці не є обов’язковим, але є бажаним, адже він допоможе своєчасно виявити дефекти.

На що дивитися при перевірці вогнегасника?

Треба визначити:

  • якість фіксації протипожежного обладнання — якщо вона погіршилась, це проблема;
  • відсутність/наявність механічних пошкоджень — подряпин, тріщин, зламів, перетирання ременів тощо.

Також рекомендуємо перевіряти, наскільки легко вогнегасник виходить з кріплень. Це допоможе зрозуміти, чи зможете ви за потреби швидко скористатися протипожежним обладнанням.

Як обслуговувати кріплення вогнегасників?

Різноманітні кронштейни, піддони, підставки зазвичай вирізняються простою та надійною конструкцією. Саме тому вони не потребують якогось постійного чи ретельного догляду як такого. Ми ж не будемо рахувати витирання пилу?

На практиці обслуговування кріплень для вогнегасників зводиться до виправлення незначних дефектів, що були знайдені під час перевірки. До фарбування з метою поновити потьмяніле покриття чи замаскувати неглибоку тріщину. До вирівнювання злегка викривлених планок або кутків підставки тощо.

Якщо ж дефект значний, якість дії з ремонту не є доцільними, адже вони не допоможуть відновити оригінальну надійність аксесуара. В такому випадку кріплення вогнегасника або окремий його елемент, наприклад, ремінь, простіше й швидше повністю замінити.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *