Таємниці гарної розсади

Таємниці гарної розсади

Насіння вимочуємо у настої часнику та загартовуємо в… холодильнику.
Хоч за вікном ще сніг, та, мабуть, немає людини, яка б не відчула у ці дні перших подихів весни. А це означає, що справжнім господарям вже потрібно братися до роботи. Насамперед потрібно підготувати все необхідне для посіву розсади.

Грунт

Отож беремося за грунт. Ідеальний варіант – зберігати у підвалі заготовлений ще восени грунт із кротовиння. До нього потрібно додати перегній і пісок (у співвідношенні 1:1:1).

Ґрунт можна обробити теплом і холодом. Для цього набираємо землю і виносимо її на мороз на два – три дні, потім заносимо в тепло на такий же термін. Так робимо тричі. Жодної термічної обробки! Не треба прожарювати землю в духовці або поливати її гарячим розчином марганцівки, тому що в цьому випадку знищуються не тільки шкідливі мікроорганізми, але й корисні, які роблять землю «живою». Перед посівом ґрунт повинен прогрітися до +18 – +20 градусів.

Обробка насіння

Перед посівом насіння обов’язково потрібно обробити (виняток – придбане у кольоровій оболонці). Є багато способів обробки. Можна зубок часнику потовкти і залити півлітрою води, дати настоятися 10 хвилин і залити насіння на 20 хвилин, потім промити і просушити. Також беруть одну столову ложку перекису водню на 50 мл води, замочують насіння на 20 хвилин, потім промивають. Використовують і слаборожевий настій марганцівки, у ньому замочують насіння на одну годину.

Для стимулювання росту добре використовувати спеціальні преперати на органічній основі – «Біостим» чи «Біоліт». Чудовим стимулятором росту є попіл. Беремо 200 г попелу на 10 л води, настоюємо дві доби, насіння замочуємо на чотири – шість годин.

Наступний етап підготовки насіння – загартовування. Набрякле насіння можна загартовувати, помістивши його на дві – три доби в холодильник. Або день у теплі – ніч у холодильнику. Насіння після будь-якої обробки просушуємо і відразу висіваємо. Не треба його тримати в мокрих ганчірках і т.п., інакше втрачається енергія проростання. Насіння має бути набряклим, але не пророслим.

Терміни посадки

Легко можна вирахувати терміни посіву насіння в ґрунт, бо якщо воно переросте, можна втратити врожай.

Розсада томатів має рости 50 – 60 днів (це час від посіву насіння до висадки в ґрунт), селера і баклажани – 80 днів, перець – 70 днів, білокачанна капуста – 55 – 60 днів, кольрабі – 40 – 50 днів, цвітна капуста – 40 – 45 днів, пекінська капуста – 25 днів.

Поливають розсаду рівномірно, щоб не перелити, але й не пересушити, теплою водою (20 – 25°С). Якщо використовуєте водопровідну воду, її треба відстоювати три – п’ять годин. Полив необхідний коли підсохне верхній шар ґрунту. Розсаду томатів, перцю, баклажанів поливають зрідка, але підвищеними нормами у сонячну погоду й у першій половині дня. Розсаду білокачанної та цвітної капусти, салату – також підвищеними нормами води у першій половині дня. Якщо поливати холодною водою при підвищеній вологості ґрунту та повітря, рослини вразять грибкові хвороби.

Дуже добре використовувати для поливу настій шкаралупи курячих яєць (10 – 15 штук на три літри води).

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *