Тернополянин Василь Деревенчук: «Хочу, щоб мої діти жили у європейському місті, де немає корупції»

Тернополянин Василь Деревенчук: «Хочу, щоб мої діти жили у європейському місті, де немає корупції»

У світі відбувається динамічне омолодження знакових політиків. Серед них 40-річний президент Франції Емануель Макрон, 31-річний австрійський канцлер Себастьян Курц, 46-річний прем’єр Канади Джастін Трюдо. Вони відкриті, креативні та готові до експериментів. Однозначно не вистачає нових та цікавих облич українській політиці. Голод відчувається не лише у столиці, а й у регіонах. “Наш ДЕНЬ” на своїх сторінках знайомитиме вас із цікавими особистостями нашого краю, молодими людьми, які роблять перші кроки в політиці. Вони готові взяти на себе відповідальність, хочуть працювати і змінювати рідне місто.

Тернополянину Василю Деревенчуку – 31. За фахом він юрист. Закінчив магістратуру юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету. До 2012 року працював у міському бюро технічної інвентаризації. Згодом розпочав власну справу. Василь Деревенчук надає юридичі консультації, правові послуги людям у різних цивільних справах, допомагає з оформленням документів. Одружений, виховує сина і доньку.

– Ви – самодостатній підприємець, тож, вочевидь, справ і зайнятості вам вистачає. Чому вирішили піти у політику?

– Мабуть, кожна свідома молода людина, спостерігаючи за тим, що відбувається в нашій державі, розуміє, не можна залишатися осторонь і спостерігати. Адже саме наша байдужість і  бездіяльність підживлює корупцію та свавілля чиновників. Потрібно щось робити, не уникати відповідальності, свідомо голосувати на виборах і  брати участь в політичному житті. З іншого боку, я усвідомив, аби змінити щось у своєму місті, потрібна команда. Одна людина не може зробити багато. А ще важливий план дій і розуміння того, що потрібно змінювати насамперед. У 2014 році я вступив у політичну партію “Добрий самарянин”. Шукав політичну силу, де немає узурпації влади, вождя партії. Балотувався у депутати міської ради на окрузі, де я  живу. На жаль, ця політична сила не набрала необхідну кількість голосів, щоб потрапити у міську раду. Але для мене це був величезний досвід.  Сьогодні партія “Добрий самарянин” призупинила розвиватися в політичному напрямку. Тому я обрав для себе молоду, перспективну політичну партію, яка активно розбудовується, і став членом «Сили Людей». Я маю знання і досвід у юридичній сфері, хочу допомагати людям і принести користь рідному місту.

– Якими критеріями керувалися, вступаючи у «Силу Людей»?

– У цій політичній силі все прозоро. Створюєш осередок і працюєш. Кожен член партії має право голосу і бере участь у прийнятті всіх важливих рішень. Немає закритих списків. Кожен працює на авторитет об’єднання. “Сила Людей” – молода партія європейського типу з прогресивним мисленням і бажанням змін. Ми усвідомлюємо, що, аби зламати систему, потрібно запропонувати суспільству нові правила гри і продемонструвати їх ефективність на практиці. Змінити старі схеми, усталені домовленості та корупційні традиції непросто. Проблема не лише у політиках. Багато залежить і від людей. Більшість звикли нарікати на владу – так зручніше. Небагато українців готові брати на себе відповідальність, ініціювати зміни у своєму будинку, на вулиці, об’єднуватися заради спільної мети. Це потрібно змінювати і, насамперед, починати з себе.

– Ви новачок у політиці. Як опановуватимете тонкощі цієї сфери?

– Коли я балотувався вперше, то відчув, є багато питань, в яких не обізнаний. Звичайно, самотужки шукав інформацію, вчився. А зараз «Сила Людей» дала можливість систематизувати ці знання під час внутрішньопартійних навчальних семінарів «Школа політичної освіти». Ми маємо нагоду поспілкуватися з міськими головами, діючими депутатами, ТОП-політиками країни, перейняти їхній досвід та успішні кейси. Також дізнатися як працює місцеве самоврядування, хто за що відповідає і на що впливає, про роботу міського голови, виконавчого комітету, проведення сесій. Думаю, це дуже потрібно. Адже завдяки отриманим знанням ми зможемо ефективніше розвивати свою політичну силу, а  в перспективі і рідне місто.

– Що найбільше хвилює у Тернополі? Що хотіли б змінити, якщо отримаєте таку можливість?

– Я мешкаю на вулиці Лучаківського. Це округ №4 у Тернополі. У нас немає свого депутата вже тривалий час. І, якщо на інших округах щось відбувається, у нас тиша. Мовляв, люди не обрали того депутата, що потрібно, тож навіщо щось робити для них. Цього тижня ми власноруч з головою ОСББ латали дорогу. Я домовився про доставку асфальту, ми розвезли його і самотужки ліквідовували ями. Я не проти таких акцій, адже сам їжджу цієї дорогою. Але як підприємець, я сплачую податки, однак у нашому місті розподіл коштів відбувається згідно з кулуарними інтересами – на округи депутатів окремих політичних сил. Це неправильно, адже всі тернополяни мають однакові права. Це елементарний політичний вплив на виборців. Те ж саме стосується і дитячих майданчиків. Один із них просто знищили, зводячи незаконну забудову. Ми протестували, боролися, а сьогодні у цю багатоповерхівку вже заселяються люди. А майданчик, зруйнований під час будівництва, так і стоїть зруйнований. І відновити його важко, адже буде порушення ДБН щодо відстані від будинку. Порушення забудовника тягне за собою ось такі негативні наслідки. Тож в іншому місці разом з батьками ми самотужки облаштували дитячий майданчик. Об’єдналися, за власні кошти все купили, і тепер діти мають де гратися.

– Як юрист ви постійно спілкуєтеся з людьми. Чи покращився рівень юридичної обізнаності тернополян? З якими проблемами стикаєтеся найчастіше?

– Звичайно, за останні роки є прогрес, однак люди дуже часто  розгублюються перед проблемами з ЖЕКом, потребою оформлення власності, написання позовів, заяв. До прикладу, не знають, що робити, як затоплює квартиру. Не потрібно боятися відстоювати свої права. Коли людина не знає, що робити, то вона починає панікувати, шукати інколи навіть незаконні способи все вирішити. Я завжди рекомендую в таких ситуаціях порадитися з юристом. І надаю безкоштовні консультації всім, хто до мене звертається.

– У вас чудова сім’я. Розкажіть трішки більше про них?

– Моя дружина Вікторія також юрист. Сину Віктору – 9 років, донечці Ванессі – 2,5 роки.

– Як ставляться рідні до вашого рішення зайнятися політикою?

– Вони мене підтримують у всьому. Мабуть, саме моя сім’я і стала тим найважливішим фактором, який спонукав мене вступити в політичну партію. Дуже хочу, щоб мої діти виростали у сучасному європейському місті, де немає корупції, де не потрібно вирішувати проблеми за гроші, де діє закон, а не знайомства, чиновники працюють над розвитком усіх вулиць та мікрорайонів, а  не лише обраних, де парки не вирубують і дбають про довкілля. Вірю, ми зможемо це зробити.

Розмовляла Юлія ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *