![У Тернополі – нова туристична локація: бронзовий макет історичної частини міста XVIII століття](https://nday.te.ua/wp-content/uploads/2021/12/vidkrittya-bronzovogo-maketu-starogo-ternopolya-2021-4.jpg)
У Тернополі поблизу фонтану «Сльози Гронського» урочисто відкрили новий бронзовий макет історичної частини міста XVIII століття з накладеними на ньому фортифікаційними мережами XVI-XVII століття. Нова туристична локація у місті з’явилася в межах реалізації проєкту «Бронзовий Тернопіль».
![](https://nday.te.ua/wp-content/uploads/2021/12/vidkrittya-bronzovogo-maketu-starogo-ternopolya-2021-3.jpg)
«Сьогодні відкриваємо ще одну бронзову скульптуру історичної частини міста, мета якої розповісти про історію Тернополя, зокрема, про ті споруди, що були у центральній частині у XVI-XVII століття та які, на жаль, знищені. Таких бронзових мініатюр у нашому місті вже шість, – звернувся до тернополян міський голова Сергій Надал. – Це ще одна локація, яка буде частиною туристичних маршрутів у Тернополі».
![](https://nday.te.ua/wp-content/uploads/2021/12/267598738-578977486731348-313227410329786699-n-1.jpg)
На даний час у місті встановлено уже шість бронзових мініатюр будівель, які були зруйновані під час війни, та карт старого міста:
• Макет центральної частини довоєнного Тернополя початку XX ст.;
• Макет Тернопільського Парафіяльного костелу Матері Божої Неустанної помочі;
• Макет першої державної Тернопільської гімназії;
• Макет Площі Старий Ринок і Великої синагоги;
• Макет Довоєнної Ратуші, 1884 р.;
• Макет центральної історичної частини міста Тернополя станом на 1707 р.
До слова, проєкт «Бронзовий Тернопіль» започаткований у 2015 році, ініціаторами є скульптур Дмитро Мулярчук, історик Володимир Кріса та архітектор Данило Чепіль.