Антимікробні засоби

Антибіотики з’явилися в нашому житті майже півсторіччя тому. Завдяки них пневмонія,туберкульоз, гангрена та інші інфекції стали виліковними та не носять смертельного характеру. Антибіотики широкого спектру дії можна знайти за посиланням https://www.add.ua/furazolidon-0-05-g-tabletki-20.html, ознайомитися з інструкцією та особливостями застосування препарату. 

 Але навіть найсильніші антибіотики не можуть знищити всі хвороботворні бактерії. В боротьбі з лікувальними препаратами бактерії включили природні генетичні механізми формування стійкості. В результаті з’явилися нові генерації мікроорганізмів, які не можуть бути уражені навіть найсильнішими препаратами. З кожним роком стійких інфекцій стає все більше, тому медики з усього світу шукають нові методи боротьби з небезпечними бактеріями, які не піддаються ураженню. 

Антибіотики широкого спектру дії можна знайти на сайті “Аптека Доброго Дня” за посиланням https://www.add.ua/furazolidon-0-05-g-tabletki-20.html , ознайомитися з інструкцією та особливостями застосування препарату.

 Після відкриття антибіотиків у медиків були сподівання, що людство зможе назавжди позбавитися від інфекцій. Але все виявилося не так просто. Справа в тому, що вже через 2 роки від початку активного застосування препарату в медичній практиці у бактерій виробляється стійкість до нього. Таке явище називається резистентністю . З біологічної точки зору вироблення стійкості це результат боротьби за існування між людиною та патогенними мікроорганізмами. 

Як це відбувається?

Популяції бактерій постійно змінюються. При розмноженні їх виникають різні мутації, в тому числі і ті, завдяки яким мікроорганізми набувають резистентності до застосованого препарату. Завдяки високій швидкості розмноження і великій чисельності популяцій частота виникнення мутацій , які забеспечували стійкість до антибіотика, виявляється занадто високою, щоб стійкі форми компенсували втрати популяцій бактерій. Таким чином народжуються нові форми хвороботворних організмів. Якщо людина заражена стійким патогеном, то лікувати його антибіотиком, який застосовувався раніше немає сенсу.  

Пеніцилін був застосований вперше в період Великої світової війни. Вже на той час медики знали, що існують штами бактерій, яким пеніцилін не зможе протистояти. Вчені зрозуміли, що стійкі до цього антибіотика бактерії здатні виробляти ферменти, які розщіплюють молекули пеніциліну. В той час почалося розроблення напівсинтетичного антибіотику, який буде більш стійким. В результаті цього з’явилися препарати похідні від пеніциліну. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *