17 квітня: Міжнародний день кави, в Україні – День пожежної охорони

17 квітня: Міжнародний день кави, в Україні – День пожежної охорони

17 квітня в церковному календарі – день пам’яті святого Зосими. Ще в дитинстві хлопчик цікавився праведним життям, читав духовні книжки. В юності, після знайомства з ченцем Германом побудував разом із ним келію у печері. Це був 1436 рік. Згодом до них почали стікатися учні. А тому келію розширили до храму, а Зосим став в ньому ігуменом. Помер 1478 року.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 17 квітня:

1492 рік — Христофор Колумб підписує контракт із Іспанією, зобов’язавшись відкрити новий шлях до Індії;

1607 рік — 21-річний Арман Жан дю Плесі де Рішельє посвячується у духовний сан;

1839 рік — після розпаду федерації республік Центральної Америки утворюється держава Гватемала;

1847 рік — відбувається арешт Тараса Шевченка як члена Кирило-Мефодіївського братства;

1848 рік — патентом австрійського імператора Фердинанда I у Галичині скасовуються селянські повинності від 15 травня 1848;

1856 рік — місто Квебек стає столицею Канади;

1875 рік — британець Невілл Чемберлен винаходить більярдну гру “снукер”;

1888 рік — дванадцять англійських клубів засновують Футбольну лігу, найдавніший чемпіонат у світовому футболі;

1895 рік — підписують Сімоносекський договір, який завершує першу японсько-китайську війну;

1907 рік — імміграційний центр на острові Елліс у Нью-Йорку за добу приймає рекордну кількість іммігрантів — 11747 осіб;

1924 рік — створюють голлівудську кіностудію “Metro-Goldwyn-Mayer”;

1941 рік — Югославія капітулює у 2-й Світовій Війні;

1946 рік — Сирія здобуває де-факто незалежність від Франції;

1961 рік — починається невдала операція кубинських емігрантів у Сполучених Штатах і ЦРУ з метою повалення комуністичного уряду Кастро — висадка в затоці Свиней;

1964 рік — починається випуск компанією “Ford Motor Company” автомобіля “Форд Мустанг”;

1964 рік — американка Джеррі Мок стає першою жінкою, яка облетіла наодинці навколо Земної кулі;

1968 рік — уперше виходить в етер телепрограма “У світі тварин”;

1970 рік — у Києві відкривають палац “Україна”;

1970 рік — виходить у світ дебютний сольний альбом “Paul McCartney”, що ставить крапку в кар’єрі “Beatles”;

1980 рік — Південна Родезія стає Зімбабве;

1982 рік — британська королева Єлизавета ІІ проголошує Канаду повністю незалежною від Великої Британії;

1989 рік — легалізовано діяльність незалежної польської профспілки “Солідарність”;

2014 рік — Європарламент своєю резолюцією в Страсбурзі ставить “хрест” на проєкті російського газопроводу в Європу в обхід України “Південний потік”.

Цього дня народилися:

1895 рік — український художник-авангардист (конструктивіст), дизайнер, театральний декоратор, один з основоположників української сценографії Олександр Хвостенко-Хвостов;

1931 рік — провідний науковець компанії IBM в галузі комп’ютерних технологій, співвинахідник (разом з Девідом Томпсоном) процесів створення тонкоплівкових індуктивних і магніторезистивних мікроголовок для запису інформації, що уможливили появу жорстких дисків і персональних комп’ютерів Любомир Романків;

1969 рік — ​український кінорежисер, продюсер і кліпмейкер Максим Паперник.

Який сьогодні день в Україні і світі

17 квітня в Україні святкують День пожежної охорони. Офіційне професійне свято, яке було започатковане 1995 року, але спочатку дата святкування припадала на 29 січня. 2013 року її змінили. Праця вогнеборців вкрай складна і небезпечна, особливо у ці непрості для країни часи. Пожежна робота виконується вдень і вночі, а працівники повинні відрізнятися хорошою фізичною та теоретичною підготовкою.

Всесвітній день боротьби з гемофілією. Подія була започаткована за ініціативи Всесвітньої федерації гемофілії та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Гемофілія є спадковим невиліковним захворюванням, яке полягає у порушенні згортання крові через зміни одного гена у Х хромосомі. Хворим для підтримання нормального стану вводять донорську кров. Вони постійно перебувають під наглядом лікарів.

Міжнародний день кави (День еспресо). Дату святкування обрали не випадково, адже саме цього дня 1938 року італієць Ачиль Гаджия отримав патент на створення кавоварок. А ось еспресо-машину створили 1901 року. І цей винахід приписують ще одному італійцю Луїджі Беццеру. Людство почало пити каву ще у X столітті. А перша кав’ярня з’явилася у Стамбулі 1554 року.

Міжнародний день шанування кажанів. Подія була започаткована за ініціативи Міжнародної організації охорони рукокрилих. Рукокрилі живуть приблизно 10-15 років, народжують максимум двох малюків. Тварини полюбляють висіти догори ногами, зимувати у печерах. Кажани користуються ультразвуковими сигналами і досить непогано бігають.

Міжнародний день майстерності важливих розмов. Неофіційне свято, яке показує, наскільки важлива роль ефективних комунікацій в усіх сферах життя людини. Саме здатніть до спілкування відрізняє нас від усіх інших видів.

Міжнародний день поезії хайку. Хайку — це форма японської поезії, яка відома своєю глибиною, красою та простотою. Святкування було запроваджене за ініціативи Сарі Ґрандстаффа 2007 року. А 2012 року воно було прийняте Фундацією хайку.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *