Молодь Тернопільщини ярмаркувала у Чернівцях

Молодь Тернопільщини ярмаркувала у Чернівцях

13 учнівських мінікомпаній із 9 профтехів та 2 коледжів Тернопільщини взяли участь у ярмарку молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024.

Захід відбувся 20 квітня у Чернівцях та зібрав близько 200 учасників з Тернопільської, Чернівецької та Дніпропетровської областей. Восени 2023 року ці заклади освіти долучилися до програми «Компанія» від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine).

Про це повідомили у пресслужбі Junior Achievement Ukraine

«Дякую організаторам за хороший захід, дякую Чернівецькій області як приймаючій стороні. Вірю в те, що такий ярмарок буде проходити у нас в Тернопільській області, – зазначила Ольга Хома, директорка департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА. – Україна насправді потребує такого молодого покоління, яке готове жити, навчатися і розвивати нашу країну. Я бажаю кожному з вас мріяти, надихатися і реалізовувати свої мрії в нашій Україні».

Ярмарок молодіжного підприємництва є одним з важливих складових курсу «Компанія». Навчальний ефект від таких ярмарків полягає у можливості для учнів на практиці застосувати навички: презентувати продукцію, робити продажі, практикувати ділове спілкування та перемовини. А міжрегіональний склад учасників дає можливість обмінятися ідеями та досвідом з однолітками з інших областей.

Тернопільщину представляли такі навчальні заклади:

Відокремлений структурний підрозділ “Зборівський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя”;

Відокремлений структурний підрозділ “Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя”;

Бучацьке професійно-технічне училище;

Заліщицьке вище професійне училище;

Підволочиський професійний ліцей;

Тернопільське вище професійне училище №4 ім. М. Паращука;

Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі;

Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму;

Тернопільське вище професійне училище технологій та дизайну;

Хоростківський професійний сільськогосподарський ліцей;

Чортківське вище професійне училище.

Учні відчули себе справжніми підприємцями: презентували мінікомпанії та продукцію, над якою працювали майже рік. На ярмарку були представлені товари і послуги різних категорій – декоративні вироби ручної роботи, креативні вироби для дому, кулінарні вироби та корисні солодощі, етнічні та творчі вироби, спеціалізовані послуги та продукти, як то переробка краваток у аксесуари, розпис і адаптація атрибутики війни, а також мобільні шашличниці та органайзери. Також учасники ярмарки Junior EXPO-2024 провели для чернівчан та гостей міста 16 авторських майстер-класів.

«Нам вдалося організувати справжнє свято молодіжного підприємництва. Активна постійна співпраця JA Ukraine з Департаментом освіти і науки Чернівецької ОВА, міською радою Чернівців, Департаментом освіти і науки Тернопільської ОВА, GIZ, програмі Skills4Recovery дала неймовірні результати. Ярмарок сьогодні є особливим. Адже тут присутні учасники з трьох областей. Це знаково, що в такий непростий для всієї країни, час ми об’єдналися задля розвитку і побудови успішного майбутнього України», – розповіла Віра Другова, менеджерка проєктів JA Ukraine.

Протягом 2023-2024 навчального року учні закладів професійної (професійно-технічної), фахової вищої та передвищої освіти області та їхні наставники опанували навички підприємництва на практиці. А саме – сформулювали бізнес-ідеї, заснували навчальні мінікомпанії, навчились писати бізнес-план, здобули знання з фінансового, маркетингового управління підприємством, розробили прототипи та випустили власну готову продукцію. Учасникам програми допомагали бізнес-ментори – досвідчені успішні підприємці.

«Курс «Компанія» дав можливість реалізувати себе, додав впевненості у власних силах, надав відчуття сучасного життя, показав  Бо підприємництвом ми зустрічаємося одразу як закриваються двері закладу освіти і відкриваються двері першої роботи. Ми починаємо з того, що ми продаємо своє ім’я, аби влаштуватися на роботу. Далі вже кожен сам вирішує – чи створити власне підприємство і розвиватися та втілювати мрії, або бути найманим працівником і так само працювати над своїми ідеями», – розповідає про досвід участь у програмі «Компанія» Діана Яценко, педагогиня Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму.

У травні відбудеться регіональний відбір кращих мінікомпаній області, фіналісти якого змагатимуться на всеукраїнському конкурсі «JA компанія року 2024» за перше місце і право представляти Україну на європейському фестивалі підприємництва Gen-E в Італії.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *