Детінізація заробітної плати  – запорука фінансової стабільності пенсійної системи

Детінізація заробітної плати  – запорука фінансової стабільності пенсійної системи

Одним із пріоритетних напрямків державної політики є детінізація заробітної плати. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення працівника: гарантованого розміру заробітної плати; права на оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; права на оплату лікарняного; права на достроковий вихід на пенсію, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці; права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих умовах праці; права не працювати у вихідний і святковий день; права на допомогу по безробіттю; права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; права на зарахування виробничого стажу; права на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості.

Управління Пенсійного фонду України у Тернополі постійно звертає увагу на легалізацію виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками. Спільно з іншими контролюючими органами  наші працівники беруть участь у діяльності робочої групи з цього актуального питання.

Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня і «у конвертах» без сплати єдиного внеску є грубим порушенням конституційних норм, гальмуванням соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.

Мета в нас одна – дійти до кожного громадянина і роботодавця, бо вирішення проблеми легалізації заробітної плати, дотримання законодавства про працю, забезпечення конституційного права громадян на своєчасне одержання заробітної плати у кінцевому результаті забезпечить фінансову стабільність пенсійної системи.

Шановні громадяни! Не дайте позбавити себе соціальних благ, забезпечте собі майбутнє, не сприяйте порушенням трудового законодавства!

Олександра РЯБУХА, начальник відділу надходження,  прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб Управління Пенсійного фонду України у Тернополі.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *