Тернопільські рятувальники назвали «найгарячіші» події року

Тернопільські рятувальники назвали «найгарячіші» події року

Торік в області виникли 3382 надзвичайні ситуації різного характеру. Підрозділи ДСНС у середньому 29 разів щодоби виїжджали на допомогу людям. В обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій підвели підсумки роботи. Начальник управління полковник Віктор Маслей розповів журналістам про надзвичайні події, які виникали у 2015-му, а також поділився прогнозами на цей рік.

001

1699 пожеж виникло торік на території області. У вогні загинули 38 людей, а 39 отримали травми. Під час гасіння пожеж, проведення інших робіт працівники служби врятували 154 людини, серед них – 21 дитина. Загалом вберегли матеріальних цінностей майже на 173 мільйони гривень.

Чимало клопоту торік спричинили пожежі в екосистемах. Горіла суха трава і торф’яники. Причина – посушлива погода. Якщо у 2014-му в області не виникало жодної пожежі торф’яників, то минулоріч таких було більше 30-ти. Гасити такі загорання надзвичайно складно, зауважив Віктор Маслей. Проте завдяки діям тернопільських рятувальників найдовше пожежа торф’яників в області тривала п’ять діб. Що стало причиною таких загорань, встановити складно, як і попередити їх. Іноді масштабну пожежу може спричинити недопалок, необережно кинутий на суху траву. Рятувальники цьогоріч теж готуються до посушливого літа. Такими є дані метеослужб, які надходять у службу.

1213 боєприпаси часів минулих воєн виявили та знешкодили торік піротехніки служби. Цілий арсенал вибухонебезпечних предметів розкопали біля селища Великі Бірки. У квітні, шукаючи кольорові метали, селяни натрапили на підозрілу знахідку. Нині рятувальники обстежили вже більше гектара території та знайшли 190 авіабомб вагою понад 100 кілограмів.

– За нашою інформацією, вибухонебезпечні предмети складали на цьому місці після Другої світової війни, – розповів Віктор Маслей. – Частину згодом вивезли та знешкодили, решту прикопали. Земля з часом виштовхує такі предмети. На території області було досить багато боїв, тому боєприпасів залишилось дуже багато. Люди вже знають, що при виявленні підозрілих знахідок необхідно телефонувати за номером 101. Трагічний випадок був декілька років тому. Загинула пенсіонерка у Чортківському районі. Жінка розпалювала  багаття, у якому, як виявилося, була мінометна міна.

Пенсіонери та діти. Допомагають рятувальники і знайти зниклих людей. Торік підрозділи ДСНС разом із кінологами управління п’ять разів залучались для проведення таких пошуків. Зокрема, влітку три дні шукали 86-річного дідуся із Заліщиків, який заблукав і не зміг сам знайти дорогу додому. А восени у Кременцькому районі завдяки рятувальній службі повернули додому 2-річного хлопчика, якого не догледіла бабуся. Знайшли дитину через вісім годин у борозні на полі.

Небезпечна вода. Серед обов’язків рятувальної служби – допомога потерпілим на воді. Незважаючи на застереження, люди надто безпечні на річках та озерах. Торік на водоймах області загинули 43 особи, шестеро були травмовані. Уже цього річ втопилися четверо людей.

Скільки коштує «замінування». Виїжджали торік рятувальники і за повідомленнями про «замінування», які не підтверджуються. Такі виїзди обходяться від 3 до 5 тисяч гривень.

– Важко назвати точну суму, адже все залежить від відстані, від техніки і кількості залучених працівників, – розповів Віктор Маслей. – Але для рятувальників це перевірка готовності. Ми готові реагувати на такі та інші виклики, бо за допомогою цього відшліфовуємо свою майстерність.

Антоніна БРИК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *