У Німеччині засудили детективів, які допомогали уродженцю Тернопільщини олігархові Фірташу уникнути екстрадиції до США

У Німеччині засудили детективів, які допомогали уродженцю Тернопільщини олігархові Фірташу уникнути екстрадиції до США

Земельний суд у німецькому Шверіні виніс вирок у справі екс-комісара поліції землі Мекленбург-Передня Померанія Гайнца-Петера Гандорфа та екс-агентки спецслужби НДР Крістіни Вілкенінґ. Про це повідомляє « Deutsche Welle ».

Колишнього держслужбовця засудили до трьох років ув’язнення за отримання хабарів у особливо великих розмірах, розкриття службових таємниць та ухиляння від сплати податків. Вілкенінґ, яка називає себе « приватною детективкою » , муситиме провести у в’язниці два роки і десять місяців.

Окрім хабарів, її також визнали винною в підбуренні до видачі службових таємниць.

Упродовж семи років спільництва засуджених, під час якого держслужбовець отримував від « детективки » круглі суми за надання різного роду службової інформації, був і випадок, пов’язаний з українським бізнесменом Дмитром Фірташем. Саме на цьому етапі Вілкенінґ і Гандорф потрапили в поле зору слідчих.

Аби уникнути екстрадиції з Австрії до США, де Фірташу загрожує конфіскація майна і багаторічне ув’язнення за звинуваченнями в корупції, олігарх, за даними прокуратури Шверіна, звернувся за послугами до Вілкенінґ.

Вона дала доручення тодішньому комісару зв’язатися з американськими правоохоронними органами і спецслужбами та отримати внутрішню інформацію у справі олігарха. Попри те, що операція зрештою провалилася, жінка, за даними обвинувачення, заплатила спільнику за роботу 26 тисяч євро. В сього у зв’язку з випадком Фірташа, як заявляли представники прокуратури в суді, Вілкенінґ отримала близько 420 тисяч євро. При цьому сама вона визнала в суді, що особисто отримала близько 110 тисяч євро за роботу, пов’язану зі справою олігарха.

Загалом, за виконання різних доручень , колишній комісар, за даними слідства, за час спільництва отримав від екс-агентки близько 270 тисяч євро. Якби замовлення Фірташа було виконане, за роботу Вілкенінґ могла б отримати від бізнесмена загалом до 750 тисяч євро, заявило на суді обвинувачення.

Утім, до відкриття кримінальної справи проти самого Фірташа судовий процес у Німеччині поки що так і не призвів. Хоч до « шпигунської» справи і було додано доручення за особистим підписом Фірташа, видане тодішньому комісару і його помічнику, кримінальна складова дій олігарха не була темою судового засідання.

Представники мільярдера ще минулого року відкинули будь-які закиди, пославшись на те, що Фірташ, мовляв, не знав, що насправді ці особи були співробітниками поліції.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *