У Тернополі біля Пагорба слави обійшлось без провокацій і бійок

У Тернополі біля Пагорба слави обійшлось без провокацій і бійок

Вперше за останні роки в Тернополі ветеранам у День перемоги вдалося покласти квіти до Пагорба слави спокійно і без провокацій.

viy

Тернополяни почали збиратися в парку близько 10-ї години ранку. Символіки, на кшталт радянських прапорів чи плакатів, цього року не було. Не мали учасники і партійних прапорів.

Загалом вшанування жертв Другої світової війни у Тернополі пройшло тихо та скромно. Біля Пагорба слави було чимало батьків із дітьми.

v

Замість георгіївських стрічок на грудях багатьох із присутніх була нова символіка 9 травня – червоні маки.

Близько сотні осіб безперешкодно поклали квіти і помолились біля Пагорбу слави.

Ветеран війни Петро Махно розповів «Нашому ДНЮ», що донині з болем пригадує війну. На поле бою він потрапив 19-літнім юнаком, у 1943-му.

vi

За словами ветерана, саме 9 травня є для нього найбільшим святом. Уроки минулої війни, каже старенький, має пам’ятати кожен українець. А от Росія, вважає він, не повинна втручатися у справи сусідньої незалежної держави.

За дотриманням порядку під час урочин   стежили 320 правоохоронців. Допомагали їм представники Самооборони Майдану, інших громадських організацій.

Начальник управління внутрішніх справ у Тернопільській області Василь Облещук пояснив, що Пагорб слави перебуває в особливому режимі охорони, щоб унеможливити будь-які провокації. А подібна інформація надходила до правоохоронців.

vv

Крім того, вранці фахівці ретельно перевірили парк – замінувань не знайшли. Тож дзвінки про замінування, за словами Василя Облещука, розцінюватимуть як провокацію.

Посилили контроль і в районах області. Наразі, за інформацією міліції, урочистості там відбуваються спокійно.

viyn

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *