Україні конче потрібен сталий виборчий кодекс

Україні конче потрібен сталий виборчий кодекс

КВУПро це заявив під час круглого столу юрист обласного осередку Комітету виборців України Павло Левків. Фахівець стверджує, неуніфіковане виборче законодавство щодо виборів  до різних гілок влади, по-перше, заплутує самого виборця, по-друге, зовсім не сприяє фаховому рівню членів виборчих комісій. Відтак, основною темою обговорення було те, що в Україні потрібно прийняти виборчий кодекс: єдиний та незмінний для виборів  від президента до органів місцевого самоврядування та Верховної ради.

«Це неприпустимо, коли щоразу при виборчій кампанії з’являється новий закон про вибори у новій редакції, який кардинально відрізняється від попереднього виборчого закону, – каже Павло Левків. – Наші виборці звикли від попередніх виборів, що в п’ятницю перед днем голосування можна було звернутися в суд, а ще навіть у неділю, коли вони не виявляли себе у списках на виборчих дільницях. Вони це запам’ятали. Під час цьогорічних виборів таких положень у законі уже не було, що спричинило ряд проблем та непорозумінь».  Юрист переконаний – такі питання будуть траплятися постійно, допоки у нас не буде створений єдиний виборчий кодекс із чіткими правилами голосування для кожних виборів, незважаючи на їх статус. «Комітет виборців України упродовж багатьох років наполягав на прийнятті єдиного виборчого кодексу, однак питання і донині не вирішено. Відтак дуже часто різні політичні сили підлаштовують виборче законодавство «під себе», – каже Павло Левків. – Цю ганебну практику потрібно припинити. І єдиний вихід – уніфіковане законодавство без прийняття поправок перед виборами. Переконаний, що у державі є свідомі та досвідчені юристи та фахівці, які б змогли це зробити. А громадські організації готові надати свою допомогу у розробці такого документу».

Представники різних політичних сил підтримали таку пропозицію. Вони також запропонували врахувати у законодавстві такі моменти, як технічні кандидати, унеможливлення присутності у бюлетенях невідомих кандидатів чи партій  із майже ідентичними прізвищами знаних політиків та назвами політсил  тощо.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *