На Тернопільщині реалізують гуманітарні проекти

На Тернопільщині реалізують гуманітарні проекти
Володимир Бліхар та Віталій Семенюк у присутності представників франко-української асоціації ЮНЕСКО підписують угоду про партнерство у рамках гуманітарних проектів.
Володимир Бліхар та Віталій Семенюк у присутності представників франко-української асоціації ЮНЕСКО підписують угоду про партнерство у рамках гуманітарних проектів.

 

ЮНЕСКО та «Вікнар’off» підписали угоду про співпрацю

 

Минулої неділі, у свято Стрітення Господнього, працівники  Вишнівецького, а потім і Збаразького замків зустрічали франко-українську асоціацію, яка завітала у наш край на запрошення Тернопільського відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО. Наші закордонні друзі з невеликого містечка Сан-Жиль-Круа-де-Ві приїхали сюди не тільки для того, щоб ближче познайомитися з минувшиною нашого регіону, навіч побачити непересічні пам’ятки історії та архітектури минулих століть, вдихнути повітря чи пройтися стежками, якими свого часу ходив Оноре-де-Бальзак.

Мета візиту делегації на чолі з мером французького міста Франсуа Бланше була більш, ніж благородною, адже на зустрічі з представниками Центру ЮНЕСКО йшлося про насущні питання об’єднання зусиль при наданні міжнародної гуманітарної допомоги українцям у такий надскладний для нашої країни час.

За словами Франсуа Бланше, у Франції постійно з непідробним хвилюванням стежать за подіями в Україні, співпереживають та намагаються всіляко підтримати нас. Волонтери, всі люди доброї волі збирають кошти, необхідні речі, закуповують сучасне медичне обладнання, багатофункціональні ліжка для госпіталів. А ось доправити ці гуманітарні вантажі за призначенням нерідко стає проблемою. Тож, саме на цьому етапі великі сподівання покладають на франко-українську асоціацію ЮНЕСКО, до діяльності якої зараз долучаються все більше людей з обох боків.

Зокрема, першою на Тернопільщині таку співпрацю започаткувала найпотужніший  в Україні виробник металопластикових конструкцій компанія «Вікнар’off».  У просторому залі старовинного Збаразького замку в присутності французьких гостей її керівник Володимир Бліхар підписав відповідну угоду з директором Тернопільського відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО Віталієм Семенюком.

Ми зобов’язані всіляко підтримати прагнення демократичної спільноти допомогти Україні, ми повинні допомогти їй допомагати нам, – зауважив Володимир Васильович у момент ратифікації угоди і висловив сподівання, що до цієї доброї справи без зволікань долучаться й інші підприємства нашої області та небайдужі краяни. – Тільки діючи разом, ми зможемо максимально якісно та ефективно підтримати всіх, хто нині потребує гуманітарної помочі.

Ще керівник акцентував увагу присутніх на тому, що очолювана ним компанія з часу свого заснування ніколи не стояла осторонь соціально-економічних процесів як у регіоні, так і в Україні. Особливо яскраво це засвідчила чітка патріотична позиція колективу під час скресових подій на Майдані та на сході України. Доброчинні акції, привабливі для клієнтів бізнес-проекти дозволили акумулювати  значні резерви для відчутної матеріальної допомоги активістам, волонтерам та нашим воїнам. Тепер же, співпрацюючи з ЮНЕСКО, «Вікнар’off» значно підсилить благородну місію цієї міжнародної організації.

Також і Володимир Бліхар, і Віталій Семенюк, і Франсуа Бланше наголошували на подальших аспектах роботи у цьому напрямку. Передусім, йдеться про поглиблення культурних і спортивних зв’язків між українцями та французами на рівні навчальних закладів, про партнерство міст-побратимів тощо.

– Немає жодних сумнівів у тому, що співпраця у рамках ЮНЕСКО розширюватиметься і зміцнюватиметься, адже щоразу до неї долучаються все нові і нові люди, здатні своєю працею та добрими намірами наповнювати співробітництво конкретним змістом. Володимир Бліхар, з яким я сьогодні  познайомився, – один з тих українських патріотів, за якими майбутнє вашої країни. Очолювана ним компанія «Вікнар’off», без перебільшення, є однією з найсучасніших потужних європейських фірм, а тому її залучення до гуманітарних проектів, безсумнівно, слід вважати неабияким успіхом ЮНЕСКО. Відтак, дуже важливо, щоб започатковане співробітництво не тільки якнайдовше тривало, а й постійно поглиблювалося, імплементувалося у нові спільні справи, – висловив свою впевненість французький гість.

А ще Франсуа Бланше, як мера Сан-Жиль-Круа-де-Ві, цікавили перспективи партнерства з українським містом, з яким французи зможуть побрататися, щоб спільно писати сторінку сучасної європейської історії.

– Ми завжди раді зустрічати у себе наших друзів з України, обмінюватися з ними досвідом, ділитися планами, разом вирішувати актуальні питання розвитку своїх регіонів, – сказав він.

– Ми європейці, і саме тому ділові стосунки з європейцями з інших країн сприятимуть кардинальним змінам в Україні як на місцевому, так і на загальнодержавному рівнях. Адже у нас немає часу на довгі роздуми. Здійснювати реформи, змінювати країну, покращувати суспільно-економічну ситуацію треба було ще вчора. З іншого боку, я, як тернополянин, як патріот своєї землі, завжди намагатимусь робити все від мене залежне, щоб демократичних перетворень у першу чергу зазнав най регіон. Тож вважаю, що започаткована нами співпраця з ЮНЕСКО – важливий і вкрай потрібний крок на цьому шляху, – сказав Володимир Бліхар.

…Ознайомившись з героїчною минувшиною Збаражчини, з історичними експозиціями у замках, франко-українська делегація разом з головою Збаразької райдержадміністрації Юрієм Горайським відвідала міський цвинтар, де поклонилася світлій пам’яті сучасних героїв України – Устима Голоднюка, який загинув від кулі снайпера на київському Майдані незалежності під час Революції гідності, і Тараса Михальського, який віддав своє життя у боротьбі з терористами на сході України.

Гості з Франції та представники Тернопільського відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО на збаразькому цвинтарі віддали шану Героєві України Устиму Голоднюку та кавалеру ордена «За мужність» ІІІ ступеня Тарасу Михальському.
Гості з Франції та представники Тернопільського відділення Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО на збаразькому цвинтарі віддали шану Героєві України Устиму Голоднюку та кавалеру ордена «За мужність» ІІІ ступеня Тарасу Михальському.

 

І лягли до могил цих простих хлопців квіти – як символ вдячності за те, що тисячі українських бійців у запеклих боях захищають від новітніх агресорів, від окупантів не тільки свою Батьківщину, а й всю Європу.

Нині їм, як ніколи раніше, потрібна підтримка усієї європейської спільноти – допомога, яка зближує і окремих людей у рамках гуманітарних проектів, і цілі народи у геополітичному значенні цього слова.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *